Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Krievi tandēmā ar itāļiem būvēs 1 800 lidmašīnas

Itālijas aviokomponija Finmeccanica Alenia un Krievijas lielākais kara lidmašīnu ražotājs Sukhoi apvienosies, lai kopīgi būvētu Superjet-100 lidmašīnas, ziņo Reuters.

Līgums starp abām kompānijām tikšot noslēgts uz 20 gadiem, kuru laikā abi uzņēmumi kopīgi plāno uzbūvēt 1 800 Superjet-100 lidmašīnas, kuru vērtība būšot 92 miljardi USD.

Sukhoi pārstāvis gan esot apgalvojis, ka runa esot bijusi tikai par 800 - 1000 lidmašīnu būvēšanu, kuras izmaksāšot ne vairāk kā 25 miljardus USD.

Itālijas aviokomponija Finmeccanica Alenia arī iegādāšoties 25% plus vienu akciju no Sukhoi kompānijas filiāles, kas ražo lidmašīnas, apgalvoja Sukhoi pārstāvis.

Līgums tiks noslēgts 14. martā Itālijā vairāku augstu stāvošu politiķu un biznesmeņu sammitā. Sammitā piedalīsies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Ar Superjet-100 plānots aizvietot novecojušās Tupolev Tu-134 un Yakovlev Yak-42 lidmašīnas Krievijā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma