Dienas Bizness

 • 25 svētdiena,
  septembris

  Rodrigo, Rauls

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Krievi tandēmā ar itāļiem būvēs 1 800 lidmašīnas

Itālijas aviokomponija Finmeccanica Alenia un Krievijas lielākais kara lidmašīnu ražotājs Sukhoi apvienosies, lai kopīgi būvētu Superjet-100 lidmašīnas, ziņo Reuters.

Līgums starp abām kompānijām tikšot noslēgts uz 20 gadiem, kuru laikā abi uzņēmumi kopīgi plāno uzbūvēt 1 800 Superjet-100 lidmašīnas, kuru vērtība būšot 92 miljardi USD.

Sukhoi pārstāvis gan esot apgalvojis, ka runa esot bijusi tikai par 800 - 1000 lidmašīnu būvēšanu, kuras izmaksāšot ne vairāk kā 25 miljardus USD.

Itālijas aviokomponija Finmeccanica Alenia arī iegādāšoties 25% plus vienu akciju no Sukhoi kompānijas filiāles, kas ražo lidmašīnas, apgalvoja Sukhoi pārstāvis.

Līgums tiks noslēgts 14. martā Itālijā vairāku augstu stāvošu politiķu un biznesmeņu sammitā. Sammitā piedalīsies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Ar Superjet-100 plānots aizvietot novecojušās Tupolev Tu-134 un Yakovlev Yak-42 lidmašīnas Krievijā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma