Dienas Bizness

 • 20 piektdiena,
  janvāris

  Oļģerts, Orests, Aļģirds, Aļģis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8656

  USD: 1.0668

Ražošana

Krievija novirzīs eksportu caur savām ostām

Krievijas Transporta ministrs Igors Levitins paziņojis, ka Krievija savas stratēģiskās eksporta preces, to skaitā naftu un gāzi, pārvadās tikai caur savām ostām, ziņo RIA Novosti.

Pēc I. Levitina vārdiem 200 - 250 milj. tonnas jeb 30% no kopējā Krievijas eksporta tiks pārvadāts caur Ukrainu un Baltijas valstīm, taču stratēģiskais eksports notikšot galvenokārt tikai caur Krievijas termināliem.

I. Levitins apgalvoja, ka Krievija attīstīs tai piederošās ostas Baltijas tuvumā, lai Krievijas biznesmeņi nebūtu atkarīgi no politiskajām nesaskaņām Krievijas un Baltijas valstu starpā.

Kā piemēru ministrs pieminēja nesenos notikumus Tallinā sakarā ar padomju pieminekļa pārvietošanu.

Izvēle, ar ko labāk sadarboties, paliks uzņēmēju rokās, taču Krievija centīsies attīstīt valsts ostas, lai tās kļūtu pievilcīgākas eksportētājiem un tie nemeklētu iespēju labākiem nosacījumiem ārzemēs, apgalvo I. Levitins.

Kreivijas ostu kapacitāte no 2001. gada līdz 2006. gadam palielinājusies no 17 miljoniem tonnu naftas gadā līdz 70 miljoniem tonnu naftas gadā, raksta Lenta.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma