Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Ekonomika

Krievijas muita sola kravu apstrādi 20 minūtēs

Latvijas- Krievijas kravu apgrozījums šogad sasniedzis pirmskrīzes līmeni.

Par to DB rīkotajā Latvijas transporta un loģistikas forumā 2010. informēja Krievijas Federācijas muitas dienesta pārstāvis Latvijā Genādijs Hobotovs. «Šā gada deviņos mēnešos Krievijas- Latvijas kravu apgrozījuma vērtība sasniedza 5 miljardus rubļu (aptuveni 85,5 miljonus latu), līdz gada beigām kravu apgrozījums, visticamāk, sasniegs 6 miljardus rubļu (apmēram 103 miljonus latu), kas atbilst pirmskrīzes līmenim. Tieši robežšķēršošanas tempa uzlabošanai Krievijas Federācijas muita sūtīja uz Latviju savu pārstāvi,» tā G. Hobotovs, piebilstot, ka Latvija ir tikai ceturtā valsts Eiropā pēc Vācijas, Beļģijas un Somijas, kur šāda Krievijas muitas pārstāvniecība ir atvērta.

Galvenais jaunums, Latvijas Loģistikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš uzskata, ka nepieciešams būtu ieviest arī iepriekšēju nodokļu nomaksas sistēmu uz ko G. Hobotovs atbildēja, ka nekādu iebildumu pret to neesot, bet attiecībā uz to, kāpēc iepriekšējā deklarēšanās sistēma līdz šim perfekti nedarbojas, «Latvijas pusei esot nepieciešams noskaidrot, kurā posmā ir aizķeršanās, lai šos jautājumus varētu risināt». Jautājums par kravu noformēšanu tikšot arī skatīts Latvijas un Krievijas prezidentu tikšanās laikā, un tad arī varot gaidīt kādu progresu šajā jautājumā.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma