Latvijā nopērkamais benzīns nenāk no Krievijas, tādēļ kaimiņvalsts ieceres saglabāt paaugstināto benzīna izvedmuitas tarifu mūs neietekmēs, DB saka Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns. Viņš gan piebilst, ka teorētiski tas var atstāt ietekmi uz kopējām Eiropas biržas cenām, tām nesamazinoties vai nedaudz pieaugot.

Krievijas valdība plāno saglabāt ierobežojošos izvedmuitas tarifus arī jūlijā, vēsta ITAR-TASS. To Pēterburgas Starptautiskā ekonomiskā foruma laikā žurnālistiem kuluāros pavēstījis enerģētikas ministrs Sergejs Šmatko. «Esošais lēmumprojekts paredz saglabāt eksporta nodevu 90% apmērā no naftas izvedmuitas,» teica ministrs, piebilstot, ka dokumentus vēl saskaņo valdībā.

Izvedmuitu paredzēts samazināt divu trīs mēnešu laikā, Enerģētikas ministrijas viedokli paudis S. Šmatko, uzsverot, ka «izvedmuita 90% apmērā ir pagaidu ierobežojums», jo valdība vēlas izpildīt vienošanos un realizēt pāreju uz 60-66% izvedmuitas līmeni.

Jāatgādina, ka pēc tam, kad daži Krievijas reģioni piedzīvoja benzīna trūkumu, Krievijas valdība nolēma no 2011. gada maija paaugstināt izvedmuitu benzīnam par 44%, kas veido 408,3 ASV dolārus par tonnu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra