Latvijas un Krievijas autopārvadātāju asociācija Latvijas auto, ASMAP un Liepājas speciālā ekonomiskā zona parakstījušas trīspusēju memorandu par sadarbību autopārvadājumu jomā caur Liepājas ostu, attīstot prāmju līniju Liepāja – Lībeka (Traveminde) Vācija.

Tas noticis Latvijas – Krievijas starpvaldību komisija sēdes laikā, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Līga Ratniece-Kadeģe.

Parakstītais memorands nosaka un atbalsta programmu par starptautisko autopārvadājumu organizēšanu Latvijas un Krievijas teritorijā, tirgus sakārtošanu un tranzīta pārvadājumu attīstību.

«Krievija no savas puses ir iecerējusi caur Latviju un Liepājas ostu uz Eiropu novirzīt katru ceturto autopārvadātāju – tas liecina par vērienu un ieguvumiem ilgtermiņa sadarbībai,» norāda Liepājas mērs un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Parakstītais memorands nosaka arī ekonomiskās attīstības veicināšanu abās valstīs, veidojot tranzīta koridoru ilgtermiņā, sakārtojot robežkontroli un auto rindas uz abu valstu robežām, kā arī paredz ceļu infrastruktūras sakārtošanu gan Latvijas, gan Krievijas pusē. Sadarbība noteikta vismaz uz desmit gadiem, bet projekta ekonomiskā dzīvotspēja jāizvērtē divu mēnešu laikā.

Kā norādīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, jau šobrīd Liepājas osta nodrošina labvēlīgu cenu politiku un ievērojumu atbalstu prāmju satiksmei un ir patiesi ieinteresēta, lai kravu pārvadājumi un ro-ro tipa kravu apgrozījums pieaugtu. Palielinoties autopārvadājumiem caur Liepājas ostu un palielinoties prāmju skaitam - Liepājai tiks nodrošināta lielāka atpazīstamība un dos darbu uzņēmumiem, kas strādā apkalpojošā sektorā, nodrošinot autopārvadātājiem un prāmja līnijām nepieciešamo servisu.

Liepājas ostā jau gadu darbojas atjaunotā prāmju satiksme maršrutā Liepājas –Traveminde (Vācija) divas reizes nedēļā . Prāmju satiksmi nodrošina Liepājas ostas kompānija Terrabalt sadarbībā ar vienu no lielākajām Eiropas prāmju kompānijām – Scandlines.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra