Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Krīzē auto īpašnieki biežāk izvēlas saņemt zaudējumu atlīdzību naudā

Pēdējā laikā transportlīdzekļa īpašnieki pēc avārijas savu automašīnu arvien biežāk labo paši vai izvēlas zemas kvalitātes autoservisus.

Par to liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati. Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas kompensācijas saņemšana naudā satiksmes negadījumos ir laikietilpīgāka, ekonomiskās lejupslīdes laikā transportlīdzekļu īpašnieki OCTA atlīdzību vēlas saņemt naudā nevis kā apmaksātu auto remontu. «Šādu tendenci zināmā mērā var skaidrot ar vēlmi ieekonomēt līdzekļus, jo pārsvarā šādos gadījumos cietušā transportlīdzekļa īpašnieks savu automašīnu labo pašu spēkiem vai arī izvēlas to remontēt zemas kvalitātes servisos par daudz zemākām izmaksām.

Turklāt tādos servisos, kas, iespējams, nemaksā nodokļus,»tā LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics. Eiropas valstu prakse liecina, ka apdrošinātājs apdrošināšanas atlīdzības izmaksu skaidrā naudā veic tikai gadījumos, ja transportlīdzekļa remonts ir ekonomiski nepamatots un tiek atlīdzināti zaudējumi sakarā ar transportlīdzekļa bojāeju. Pēc OCTA likuma, ja cietušais izvēlas atlīdzību saņemt naudā, tad, saskaņā ar likumdošanu, bez eksperta transportlīdzekļa apskates veikšanas vēl ir nepieciešama eksperta zaudējuma aprēķina sagatavošana, balstoties uz kuru apdrošinātājs nosaka kompensācijas apmēru. Jāatzīmē arī tas, ka saskaņā ar OCTA likumā noteikto, lēmumu par izmaksu apdrošinātājam ir jāpieņem mēneša laikā pēc visu lietā nepieciešamo dokumentu saņemšanas.
 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma