Dienas Bizness

 • 11 svētdiena,
  decembris

  Voldemārs, Valdemārs, Valdis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8394

  USD: 1.0559

Ražošana

Kruīza kuģi joprojām notekūdeņus pludina Baltijas jūrā

Vairāk nekā puse no kruīza kuģiem, kas kuģo Baltijas jūrā, nopludina savus notekūdeņus tieši jūrā, pat neraugoties uz iespējām no tiem bez maksas atbrīvoties ostās, atsaucoties uz Pasaules Dabas fonda (WWF) sniegto informāciju, vēsta zviedru medijs swedishwire.com.

Medijs raksta, ka katru vasaru simtiem kuģu kuģo pa jūru Eiropas ziemeļaustrumos, un daudzi turpina nopludināt tā saukto melno ūdeni par spīti nozares solījumiem tā vairs nedarīt.

Saistītie raksti

«Nav reāla likuma, kas pateiktu viņiem, ka viņi to nedrīkst darīt,» skaidrojusi WWF jūras eksperte Vanesa Kloetzere (Vanessa Kloetzer).

Eiropas Kruīzu padome (ECC) pagājušā gada maijā solīja, ka kruīza kuģi pārtrauks nopludināt notekūdeņus jūrā, ja Baltijas ostu pilsētas nodrošinās adekvātus savākšanas pakalpojumus bez papildu samaksas.

WWF akcentē, ka Helsinki un Stokholma atbilst šīm prasībām.

Taču, kā norādījusi WWF pārstāve, kuģiem ir ātrāk novadīt notekūdeņus jūrā.

«Visi mūsu locekļi ir apņēmušies brīvprātīgi atbrīvoties no melnā ūdens krastā, kur ir atbilstošs aprīkojums,» sacījis ECC runasvīrs par vides jautājumiem Roberts Ašdons (Robert Ashdown). Viņaprāt, tie kuģi, kas dara pretēji, neietilpst ECC, vai arī viņiem ir iespējas uzglabāt notekūdeņus līdz tie sasniedz citu ostu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lietuvas autopārvadātāji Rietumeiropā veido atpūtas centrus saviem šoferiem

Lietuvas lielākās starptautisko autokravu pārvadājumu kompānijas sākušas Rietumeiropā veidot atpūtas centrus saviem šoferiem, ņemot vērā vietu trūkumu publiskajos stāvlaukumos un stingrākās prasības, kas izvirzītas attiecībā uz...

Reklāma