Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Ekonomika

Kuģniecības padome vēl nemainās  6

Uzņēmumu reģistrs (UR) dažādu konstatēto nepilnību dēļ nolēmis atlikt Latvijas kuģniecības iesniegto dokumentu reģistrāciju.

Tādējādi vismaz pagaidām nemainās nedz Latvijas kuģniecības (LK) valde, nedz padome, par kuru izmaiņām tika lemts kuģniecības akcionāru sapulcē. Jau vēstīts, ka 17.decembrī paredzēto kuģniecības akcionāru sapulci pēdējā brīdī uzņēmuma valde atcēla, bet to noturēja vairāki lielie kuģniecības akcionāri, tajā skaitā Ventspils nafta.
 
UR iesniegtajā kuģniecības pieteikumā un tam pievienotajos dokumentos par komercsabiedrības izmaiņām valdes un padomes sastāvā konstatēja dažus trūkumus, tostarp par valdes locekli pieteikumā nebija norādīta valdes locekļa Ashley John Neal dzīvesvietas adrese.
 
Savukārt UR iesniegtajā kuģniecības padomes ārkārtas sēdes protokolā un arī 17.decembra ārkārtas akcionāru sapulces protokola izraksti nav noformēti atbilstoši noteiktajai kārtībai, t.i. tajā vietā, kur oriģinālā ir personiskais paraksts, nav rakstīts vārds personiskais paraksts, liekot to iekavās.
 
Tāpat netika ievērots komerclikuma punkts, kurā noteikts, ka padomes sēdes tiek protokolētas, un protokolā jānorāda darba kārtības jautājumus, bet atbilstoši dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtības noteikumiem dokumenta izrakstā pārraksta nepieciešamo dokumenta teksta daļu, savukārt nepārrakstītās dokumenta teksta daļas vietā raksta divpunkti, kuru liek kvadrātiekavās. UR secinājis, ka iesniegtajā LK padomes ārkārtas sēdes protokola Nr.1 izrakstā nav iekļauta informācija par padomes sēdē izskatāmajiem darba kārtības jautājumiem. Ievērojot teikto, precizējams padomes ārkārtas sēdes protokola izraksts.
 
UR nolēma atlikt komercsabiedrības iesniegto dokumentu reģistrāciju komercreģistrā, nosakot trūkumu novēršanai termiņu – šā gada 18. februāri.
 

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  8

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma