Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

LatRosTrans radot zaudējumus Baltkrievijas valstij  4

Plānotā tehniskās naftas no maģistrālā cauruļvada Polocka-Ventspils liedz perspektīvu Latvijai un Baltkrievijai to izmantot nākotnē un rada zaudējumus Balkrievijas valsts īpašumiem. 

Šādu viedokli notai Latvijā paudusi Baltkrievijas naftas pārstrādes kompānija Belneftehim, kas ar Baltkrievijas vēstniecības starpniecību izplatījusi paziņojumu, kurā skaidrots, ka SIA LatRosTrans plānotā tehniskās naftas atsūknēšana ilgtermiņā nav izdevīga abām pusēm, vēsta LETA.

Saistītie raksti

Belneftehim paziņojumā norādīts, ka LatRosTrans jau iepriekš sagatavojies naftas atsūknēšanai, bet Baltkrievijas uzņēmuma pārstāvjiem šajos darbos neļāva piedalīties.

LatRosTrans vienpusējā kārtā esot pārkāpis telpu nomas līgumu, kas noslēgts ar Baltkrievijas uzņēmumu Latvijā, un aizliedzis Baltkrievijas pārstāvjiem pieeju nodošanas-pieņemšanas punktam Ventspils.

Balneftehim uzskata, ka ar savām vienpusējām darbībām LatRosTrans rada ekonomiskos zaudējumus Baltkrievijas īpašumiem un tieši valsts naftas transportēšanas un pārstrādes uzņēmumam Družba, kuras bilancē atrodas maģistrālā cauruļvada tehnoloģiskā nafta.

Koncernam Balneftehim esot dokumenti, kas pierāda Baltkrievijas uzņēmuma īpašuma tiesības uz tehnoloģisko naftu, turklāt šo dokumentu esot parakstījusi arī Latvijas puse un neesot nekāda pamata, lai apstrīdētu šīs tiesības.
Latvija patlaban gatavojot atbildi uz Baltkrievijas notu, un sīkāka informācija pagaidām nav pieejama.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma