Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

LatRosTrans radot zaudējumus Baltkrievijas valstij  4

Plānotā tehniskās naftas no maģistrālā cauruļvada Polocka-Ventspils liedz perspektīvu Latvijai un Baltkrievijai to izmantot nākotnē un rada zaudējumus Balkrievijas valsts īpašumiem. 

Šādu viedokli notai Latvijā paudusi Baltkrievijas naftas pārstrādes kompānija Belneftehim, kas ar Baltkrievijas vēstniecības starpniecību izplatījusi paziņojumu, kurā skaidrots, ka SIA LatRosTrans plānotā tehniskās naftas atsūknēšana ilgtermiņā nav izdevīga abām pusēm, vēsta LETA.

Belneftehim paziņojumā norādīts, ka LatRosTrans jau iepriekš sagatavojies naftas atsūknēšanai, bet Baltkrievijas uzņēmuma pārstāvjiem šajos darbos neļāva piedalīties.

LatRosTrans vienpusējā kārtā esot pārkāpis telpu nomas līgumu, kas noslēgts ar Baltkrievijas uzņēmumu Latvijā, un aizliedzis Baltkrievijas pārstāvjiem pieeju nodošanas-pieņemšanas punktam Ventspils.

Balneftehim uzskata, ka ar savām vienpusējām darbībām LatRosTrans rada ekonomiskos zaudējumus Baltkrievijas īpašumiem un tieši valsts naftas transportēšanas un pārstrādes uzņēmumam Družba, kuras bilancē atrodas maģistrālā cauruļvada tehnoloģiskā nafta.

Koncernam Balneftehim esot dokumenti, kas pierāda Baltkrievijas uzņēmuma īpašuma tiesības uz tehnoloģisko naftu, turklāt šo dokumentu esot parakstījusi arī Latvijas puse un neesot nekāda pamata, lai apstrīdētu šīs tiesības.
Latvija patlaban gatavojot atbildi uz Baltkrievijas notu, un sīkāka informācija pagaidām nav pieejama.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma