Latvijas-Krievijas kopuzņēmums SIA LatRosTrans pagaidām vēl nav uzsācis  tehnoloģiskās naftas izspiešanu no cauruļvada. Šobrīd tiek veiktas darbības naftas izspiešanas sagatavošanai un cauruļvada tīrīšanas uzsākšanai, DB pastāstīja uzņēmuma pārstāve Ilze Nagla.

Viņa arī piebilda, ka šobrīd notiek arī minēto darbu veicēju izvēle, jo šo pakalpojumu piedāvājot vairākas starptautiskas kompānijas.

Jāatgādina, ka Augstākās tiesa šā gada augustā atcēla apķīlājumu 110 tūkst. tonnu naftas, kas atrodas SIA LatRosTrans piederošajā naftas cauruļvadā Polocka-Ventspils. Apķīlājums bija piemērots kā prasības nodrošinājumu strīdā starp Baltkrievijas uzņēmumu Polocktransneft Družba un SIA LatRosTrans.

Pagājušā gada nogalē Latgales apgabaltiesa pirmajā instancē izšķīra strīdu saistībā ar tehnoloģisko naftu, kas jau gandrīz 20 gadu atrodas Latvijas un Krievijas kopuzņēmuma SIA LatRosTrans naftas vados. Tiesa pilnībā noraidīja Baltkrievijas uzņēmuma Polocktransņeftj Družba prasību par īpašumtiesību atzīšanu uz naftu, kā arī kompensāciju naudā 13 milj. Ls apmērā.

SIA LatRosTrans vadītājs Igors Stepanovs iepriekš norādīja, ka tieši šis tiesas spriedums pieliks punktu šaubām par to, ka SIA LatRosTrans ir patiesā šīs tehnoloģiskās naftas īpašniece.  Tomēr strīdam par to, kam īsti pieder bufernafta vadā Polocka – Ventspils, vēl nav pielikts trekns punkts, jo cīņu abas puses turpina Augstākajā tiesā.

2010. gadā Baltkrievijas uzņēmums Polocktransņeftj Družba iesniedza tiesā prasību, uzskatot, ka tehnoloģiskā nafta 150 tūkst. tonnu apmērā, kas atrodas SIA LatRosTrans naftas vados, pieder viņiem. Baltkrievijas uzņēmums vairākkārt grozīja iesniegto prasību, sākotnēji prasot atdot visu naftas vados esošo tehnoloģisko naftu, kuras vērtība, pēc Baltkrievijas uzņēmuma aprēķina, esot apmēram 48,7 milj. Ls.

Taču 2011. gada septembrī Polocktransņeftj Družba prasību mainīja, prasot tikai 110 tūkst. t naftas un par pārējiem 40 tūkst. t naftas kompensāciju naudā 13 milj. Ls apmērā. Prasība tika grozīta, jo prasītāja pārstāvis uzskatīja, ka nafta no vada jau ir izsūknēta, līdz ar to kompānijām ir nodarīti zaudējumi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra