Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Latvieši par 92 miljoniem eiro būvēs dzelzceļa sliežu ceļu  21

Par uzvarētāju apjomīgā Latvijas dzelzceļa konkursā noteikta Latvijas kompāniju apvienība – tā par 92,17 miljoniem eiro (64,77 miljoni latu) izstrādās tehnisko projektu un būvēs otro sliežu ceļa posmu Skrīveri-Krustpils. 

VAS Latvijas dzelzceļa (LDz) pārstāve Antra Birzule DB informēja, ka, izvērtējot iesniegtos piedāvājumus, konkursa komisija piešķīra tiesības slēgt projektēšanas un būvniecības līgumu apvienībai Skonto Būve, BMGS, ACB un Binders.

 

2010.gada 15.janvārī izsludinātajā atklātajā konkursā par otrā sliežu ceļa projektēšanu un būvniecību dzelzceļa posmā Skrīveri-Krustpils LDz saņēma divus piedāvājumus, tostarp otra pretendenta - uzņēmumu apvienības TVA Construction (Latvija) un Krievijas uzņēmuma Kredo. Otra pretendenta piedāvājumu sakarā ar tehniskā piedāvājuma neatbilstību konkursa nolikumam konkursa komisija noraidīja, skaidro LDz.

 

Līgums ietvers otrā sliežu ceļa posmā Skrīveri-Krustpils tehniskā projekta izstrādi un būvniecību, kas paredz līdz 2013.gadam no Skrīveriem līdz Krustpilij esošajā dzelzceļa nodalījuma joslā uzbūvēt otru sliežu ceļu, rekonstruēt šī posma stacijas, pieturas un pārbrauktuves, uzbūvēt augstos peronus, kā arī uzbūvēt jaunus tiltus pār Aivieksti un Pērsi. Tiks projektēta un ierīkota datorizēta dzelzceļa signalizācijas sistēma, modernizētas telekomunikāciju un elektroapgādes sistēmas.

 

Projektu finansēs no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un LDz līdzekļiem. Realizējot projektu, palielināsies vilcienu satiksmes drošība, samazināsies avāriju risks un vides piesārņojums. Kopumā otrā sliežu ceļa izbūve palielinās visa Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridora caurlaides spēju un veicinās dzelzceļa konkurētspēju pārvadājumu nozarē, kā arī veicinās tranzīta nozares attīstību Latvijā.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma