Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Latvija ieguldīs naudu satiksmes uzlabošanā ar Krievijas lielpilsētām  1

Tuvākajos pāris gados Latvija plāno investēt ap 300 milj. eiro dzelzceļa posma Rīga — Sanktpēterburga modernizācijā un ātrgaitas šosejas Rīga — Maskava izveidē, ziņo dp.ru.

Transporta satiksmes uzlabošanas jautājumus ar Krieviju kārtējo reizi pārrunājis ekonomikas ministrs Artis Kampars savas vizītes laikā Sanktpēterburgā. Viņš informējis, ka Latvija tuvākajos divos gados minētajos projektos investēs 300 milj. eiro, bet darbi Latvijas pusē sākšoties jau šogad. No Krievijas puses gan nav saņemta nekāda atbilde par to, ko Krievija darīs transporta satiksmes paātrināšanā un uzlabošanā ar Latviju, izņemot dažu sevišķi bedrainu posmu rekonstrukciju autoceļam Rīga — Maskava.
Pašlaik vidējais kustības ātrums dzelzceļa posmā Rīga — Sanktpēterburga ir ap 50 km/h, to plānots palielināt līdz 120 km/h. Tāpat plānots arī apvienot Latvijas Krievijas dzelzceļa muitas punktus, lai kravas netiktu kontrolētas divreiz, informējis LDZ Cargo.

Savukārt autoceļa Rīga — Maskava uzlabošana ļautu tranzīta kravas ievest caur Igaunijas vai pašas Krievijas ostām, kas sanākot izdevīgāk nekā pašreizējie Somijas pakalpojumi.
60% no Latvijas dzelzceļa kravām veido naftas produktu tranzīts, akmeņogles, metāli utml. 2009. gada 5 mēnešos LDZ Cargo apgrozījums sarucis tikai par 1%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma