Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Latvija Statoil peļņa sarukusi par 44%  6

Latvijā lielākais degvielas tirgotājs Latvija Statoil pērn strādājis ar 260,4 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 24% mazāks nekā 2008.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 44% - līdz 1,2 miljoniem latu.

Par to DB.lv informēja Latvija Statoil komunikācijas konsultante Margrieta Akmens.

 

«2009.gads, līdzīgi kā lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu, iegājis uzņēmuma vēsturē kā viens no sarežģītākajiem posmiem 18 uzņēmuma pastāvēšanas gados. Izmaiņas uzņēmuma apgrozījumā atbilst izmaiņām nozarē kopumā. Savukārt tas, ka gads noslēgts ar plusa zīmi - peļņu, kas ir līdzvērtīga, piemēram, investīcijām jaunas degvielas uzpildes stacijas celtniecībai, ir liels uzņēmuma komandas panākums,» uzskata Latvija Statoil izpilddirektors Sandis Šteins.

 

Būtiski pieaudzis arī kopējo zādzību un laupīšanu skaits valstī, līdz ar to viena no aktualitātēm degvielas tirgotājam 2009.gadā bija zādzību nodarīto zaudējumu samazināšana. Lai efektīvāk samazinātu zādzību skaitu un novērstu laupīšanas degvielas uzpildes stacijās, uzņēmumā tika izstrādāta un ieviesta virkne jaunu procedūru, tāpat sadarbībā ar profesionāļiem no apsardzes uzņēmumiem tika izstrādātas jaunas drošības koncepcijas un visās Latvija Statoil stacijās uzstādītas jaunas videonovērošanas sistēmas. Šo aktivitāšu rezultātā, salīdzinot ar 2008.gadu, kopējais zaudējumu apmērs, ko radījušas zādzības, 2009.gadā ir samazināts par vairāk nekā 30%. Sākoties krīzei, Statoil benzīntankos zādzību skaits pieaudzis dramatiski, zagta ne tikai degviela, bet pat riekstiņi veikalos. Tomēr par katru zādzības faktu Statoil vērsies policijā un tikušas ierosinātas krimināllietas, DB.lv skaidroja M. Akmens, kopējos zādzību nodarītos zaudējumu apjomus neatklājot.

Viens no ievērojamākajiem Latvija Statoil investīciju projektiem 2009.gadā bija jaunas Statoil degvielas uzpildes stacijas izbūve Ādažos.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma