Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Latvijas autopārvadātājiem papildu atļaujas uz Baltkrieviju

Latvijas - Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēdē Minskā abu valstu amatpersonas vienojušās par papildu divpusējo atļauju piešķiršanu Latvijas autopārvadātājiem.

Pašlaik zināms, ka no oktobra Latvijas autopārvadātājiem jau ir pieejamas 1000 maksas atļaujas, bet Baltkrievijas puse izskatīs iespēju piešķirt vēl 2000 atļaujas, kā iepriekš solījis Baltkrievijas transporta un sakaru ministrs Ivans Šerba, informē Satiksmes ministrija.

 

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Baltkrievijas kolēģis I.Šerba par papildus atļauju piešķiršanu konceptuāli vienojās divpusējā sarunā pēc Baltijas Ekonomikas foruma, kas norisinājās septembrī Latvijā.

 

Tāpat valstu amatpersonas pārrunāja ieceri no 2011. gada atjaunot pasažieru satiksmi pa dzelzceļu no Latvijas uz Baltkrieviju. Šādi pārvadājumi starp abām valstīm bija arī iepriekš, līdz 2008. gadam. Pozitīvi tika atzīmēta veiksmīgā sadarbība kravu pārvadājumos pa dzelzceļu. Proti, Latvija un Baltkrievija kopēji darbojas konteinervilciena ZUBR projektā, kas tika izveidots 2009.gadā, sadarbojoties triju valstu dzelzceļa kompānijām. 2010.gadā pārvadājumi ar šo konteinervilcienu ir būtiski palielinājušies.

 

Starpvaldību komisijas laikā eksperti pārrunāja arī iespēju paplašināt sadarbību aviācijas jomā. Latvijas puse tiecas palielināt reisu skaitu starp Rīgu un Minsku, kas paplašinātu abu pušu pasažieru iespējas, kā arī nodrošinātu efektīvākas divpusējās sadarbības un ciešāku biznesa kontaktu veidošanos. Savukārt Baltkrievija ieceri palielināt reisu skaitu neatbalsta. Tā kā starpvaldību komisijas laikā šajā jautājumā netika panākta vienošanās, diskusijas ekspertu līmenī vēl turpināsies. 

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma