Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Latvijas dzelzceļa peļņa pērn– 5,9 miljoni latu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) pērn izdevies saglabāt kravu pārvadājumu apjomu gandrīz 2008. gada līmenī, kā arī uzturēt pozitīvus finanšu rādītājus.

Koncerna neto apgrozījums pērn bijis 284 milj. Ls gadā, bet peļņa 5,9 milj. Ls, savukārt LDz koncerna likviditātes koeficents atbilstoši pagājušā gada finanšu rādītājiem ir 1,25. LDz pagājušajā gadā valsts budžetā nodokļos iemaksājis 69,38 milj. Ls.

LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis norāda: «Pagājušajā gadā saglabājām pārvadājumu apjomu gandrīz 2008.gada līmenī, kurā uzrādījām kravu pārvadājumu apjoma rekordu. Par pagājušo gadu varam būt gandarīti arī konteineru pārvadājumu jomā, jo tajā sasniedzām vēsturisku rekordu, bet šī gada rezultāti liecina, ka konteineru pārvadājumi šogad pārsniegs pagājušā gada rādītājus.»

Labie rādītāji kravu pārvadājumos apliecinot, ka nepieciešams pilnveidot infrastruktūru, jo uz Latvijas Baltkrievijas robežas šajos gados tikusi pārsniegta pieļaujamā infrastruktūras jaudas rezerve. Tāpēc ar ES atbalstu pagājušajā gadā šajā posmā LDz izbūvējis otru sliežu ceļu, pa kuru jau uzsākta kustība.

Uzņēmums pagājušajā gadā pabeidza visus sagatavošanas darbus otra sliežu ceļa būvniecībai posmā Skrīveri–Krustpils 52 kilometru garumā, - ko īstenos apgūstot ES fondu līdzekļus. Nākotnē tas ļaušot palielināt pārvadāto kravu apjomus Austrumu-Rietumu koridorā un attīstīt tranzīta nozari starp ES un savienības Austrumu kaimiņiem.

Savukārt 2008.gadā koncerna neto apgrozījums bija 299 milj. L, bet peļņa – 13,4 milj. Ls.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma