Somijas banka Pohjola Bank plc noslēgusi aizdevuma līgumu par 19,1 miljona eiro liela kredīta piešķiršanu valsts akciju sabiedrībai Latvijas dzelzceļš.

Komentējot 3. maijā noslēgto līgumu, Latvijas dzelzceļa prezidents Uģis Magonis skaidroja, ka koncerns regulāri aizņemas papildus līdzekļus investīcijām dzelzceļa infrastruktūrā. «Izvērtējot virkni finansējuma piedāvājumu, Pohjola Bank plc piedāvājums jau otro gadu pēc kārtas izrādījās mūsu uzņēmumam izdevīgākais, tāpēc to arī pieņēmām. Līgumā paredzēto 19,1 miljonu eiro Latvijas dzelzceļš izmantos 2012. gada investīciju programmas īstenošanai. Par šiem līdzekļiem rekonstruēsim sliežu ceļus,» sacīja U. Magonis.

Noslēgtā līguma nozīmīgumu uzsver arī Pohjola Bank plc filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns. «Būtiskākais ir tas, ka mūsu bankas sadarbība ar Latvijas dzelzceļu kā valsts lielāko transporta nozares uzņēmumu turpinās un paplašinās,» norādīja E. Prikšāns.

Somijas banka Pohjola Bank plc sniedz plašu finanšu pakalpojumu klāstu, specializējoties lielu un vidēji lielu uzņēmumu apkalpošanā. Atbilstoši 2011. gada beigu statistikai, OP-Pohjola Group ir lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Somijā un tirgus līderis pēc izsniegto kredītu apjoma. OP- Pohjola Group Somijā ir arī līderis depozītu piesaistē.

SIA Pohjola Finance pirmsākumi Latvijā meklējami 2008. gadā, kad Pohjola Bank plc no Kesko grupas iegādājās finanšu kompāniju K-Finance. Tagad Pohjola Finance ir līzinga kompānija. Banka aktīvi darbojas arī citās Baltijas valstīs – tai ir filiāle un līzinga kompānija Igaunijā, kā arī līzinga kompānija Lietuvā.

Latvijā darbojas divi Pohjola grupas uzņēmumi – jau minētā līzinga Kompānija Pohjola Finance un apdrošināšanas kompānija Seesam Insurance AS Latvijas filiāle.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra