Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Latvijas dzelzceļš - ceturtais lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Eiropā  2

Latvijas dzelzceļš šogad desmit mēnešos pārvadājis rekordlielu kravu apjomu un ir ceturtais lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Eiropā, liecina Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) veiktais pētījumus.

LDz šajā periodā pārvadājis 48,4 miljonus tonnu, ierindojoties ceturtajā vietā aiz Vācijas, Polijas un Čehijas dzelzceļiem, kuri pārvadājuši attiecīgi 311, 106 un 59,5 miljonus tonnu, informē LDz.

Savukārt pēc sliežu noslodzes – cik tonnu pārvadāts attiecībā uz vienu sliežu kilometru – LDz ar 28,1 miljoniem tonnkilometru (tkm) ierindojas trešajā vietā aiz Vācijas un Polijas, kuru dzelzceļiem šie rādītāji ir 84,9 un 28,2 tkm.

«Mēs esam īpaši gandarīti par mūsu rādītājiem sliežu noslodzē, ar kuriem parasti tiek raksturota dzelzceļa efektivitāte – tas, cik efektīvi uzņēmums spēj izmantot dzelzceļa infrastruktūru,» stāsta LDz prezidents Uģis Magonis.

U. Magonis arī piebilst, ka LDz attīstās, rada jaunus sliežu ceļus, modernizē sakaru un signalizācijas sistēmas, remontē esošos sliežu ceļus un tādējādi palielina sliežu caurvades spēju.

LDz šogad plāno sasniegt kravu pārvadājumu rekordu un pārvadāt 57,2 miljonus tonnu gadā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma