Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

SXC

Latvijas Dzelzceļš izveido jaunu meitasuzņēmumu, kas noteiks pakalpojumu maksu  2

No 2011. gada 1. janvāra dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali un infrastruktūras maksas noteikšanu veiks VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) meitassabiedrība a/s LatRailNet.

Prasību izveidot jaunu uzņēmumu LDz noteica grozījumi Dzelzceļa likumā. LatRailNet akcijas pilnībā pieder Latvijas Dzelzceļam.

Jaunā uzņēmuma funkcijas ir noteikt dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksu, veikt dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, tostarp pieņemt lēmumus par konkrēta pārvadātāja vilcienu nozīmēšanu.

Par LatRailNet valdes priekšsēdētāju iecelts Ainis Stūrmanis. Viņš līdz 2010.gada 22.decembrim vadījis LDz meitasuzņēmumu SIA LDz Infrastruktūra.

Latvijas dzelzceļa koncerns sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām. LatRailNet veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali un SIA LDz Cargo nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem. Koncernā ir arī infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmumums SIA LDz Infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmums SIA LDz Apsardze.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  1

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma