Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Latvijas dzelzceļš palielina meitassabiedrības LDz Cargo pamatkapitālu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) nolēmis palielināt meitas uzņēmuma SIA LDz Cargo pamatkapitālu par 49,11 milj. Ls, ieguldot tajā kravas vagonu parka pārvaldības saimnieciskās darbības virzienu, kurā ietilpst aktīvi – 4867 kravas vagoni un saistības, kas uz tiem attiecas – remonti, apsaimniekošana, līgumi ar trešajām pusēm.

Šis lēmums uzlabošot vagonu parka izmantošanas efektivitāti un  nodrošināšot vienotu politiku koncerna ritošā sastāva uzturēšanai, atjaunošanai, modernizācijai un iegādei, informē LDz.

«Pašlaik būtiski pieaug konkurence pārvadājumu nozarē, tāpēc, lai stiprinātu LDz Cargo tirgus pozīcijas attiecībā pret esošajiem un iespējamiem tirgus dalībniekiem, pieņēmām lēmumu palielināt uzņēmuma pamatkapitālu, vienlaicīgi padarot efektīvāku uzņēmuma pamatdarbību – dzelzceļa kravu pārvadājumus,» norāda LDz prezidents Uģis Magonis.

Kravas vagonu parka pārvaldīšanas bizness nav raksturīgs mātes kompānijai LDz, kas nodarbojas ar publiskās dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu. Kravas vagoni, kā instruments, kas nepieciešams kravu pārvadājumu biznesam atbilstoši funkcionalitātei piederīgs pārvadātājam SIA LDz Cargo, kam ir visi nepieciešamie resursi vagonu efektīvai izmantošanai un uzturēšanai, kā arī privāto vagonu pārvaldības pieredze (uzņēmums no 2009. līdz 2013. gadam iegādājies 1550 vagonus), lēmuma pamatotību skaidro LDz.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  10

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma