Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Latvijas dzelzceļš pērn pārvadājis rekordlielu kravu apjomu  3

Pa Latvijas sliežu ceļiem pagājušajā gadā pārvadāts rekordliels kravu apjoms Latvijas dzelzceļa vēsturē – 56.1 miljoni tonnu kravu, un tas ir lielākais rādītājs, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm un Somiju.

To, iepazīstinot ar uzņēmuma iepriekšējā gada rādītājiem, norādīja Latvijas dzelzceļa (LDz)  valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis. Savukārt Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra, ka LDz ir viens no retajiem dzelzceļiem Eiropā, kuram pagājušajā gadā novērojams kravu pieaugums, nevis kritums.

Saistītie raksti

2008.gadā koncerna neto apgrozījums bija 299 miljoni latu (2007.gadā 262 milj. latu), bet peļņa – 13.4 miljoni latu. Kravu pārvadājumu jomā pārspēts pēdējo gadu līderis – Lietuvas dzelzceļš. Pārvadāts rekordliels kravu apjoms – 56.1 miljoni tonnu. Salīdzinoši pa Lietuvas dzelzceļiem pārvadāti 55 miljoni tonnu, Igaunijā – 26.1, bet Somijā 41.9 miljoni tonnu kravu. LDz veicis ievērojamas investīcijas infrastruktūras uzturēšanā – tostarp 23.56 miljoni latu ieguldīti 88.5 km sliežu rekonstrukcijā, par 5.4 miljoniem latu veiktas 111 pārmiju komplektu nomaiņas. Par 4.1 miljonu latu veikta arī ritošā sastāva sakarsušo bukšu atklāšanas sistēmas modernizācija.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma