Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Latvijas dzelzceļš pērn pārvadājis rekordlielu kravu apjomu  3

Pa Latvijas sliežu ceļiem pagājušajā gadā pārvadāts rekordliels kravu apjoms Latvijas dzelzceļa vēsturē – 56.1 miljoni tonnu kravu, un tas ir lielākais rādītājs, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm un Somiju.

To, iepazīstinot ar uzņēmuma iepriekšējā gada rādītājiem, norādīja Latvijas dzelzceļa (LDz)  valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis. Savukārt Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra, ka LDz ir viens no retajiem dzelzceļiem Eiropā, kuram pagājušajā gadā novērojams kravu pieaugums, nevis kritums.

2008.gadā koncerna neto apgrozījums bija 299 miljoni latu (2007.gadā 262 milj. latu), bet peļņa – 13.4 miljoni latu. Kravu pārvadājumu jomā pārspēts pēdējo gadu līderis – Lietuvas dzelzceļš. Pārvadāts rekordliels kravu apjoms – 56.1 miljoni tonnu. Salīdzinoši pa Lietuvas dzelzceļiem pārvadāti 55 miljoni tonnu, Igaunijā – 26.1, bet Somijā 41.9 miljoni tonnu kravu. LDz veicis ievērojamas investīcijas infrastruktūras uzturēšanā – tostarp 23.56 miljoni latu ieguldīti 88.5 km sliežu rekonstrukcijā, par 5.4 miljoniem latu veiktas 111 pārmiju komplektu nomaiņas. Par 4.1 miljonu latu veikta arī ritošā sastāva sakarsušo bukšu atklāšanas sistēmas modernizācija.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma