Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde izsniegusi VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Atzītā komersanta sertifikātu, ar to apliecinot, ka LDz atbilst Eiropas Komisijas prasībām, un tāpēc iegūst atvieglotus nosacījumus un priekšrocības muitošanas procesā visā Eiropas Kopienā.

Atzītā komersanta statuss (Authorised Economic Operator, AEO) tiek piešķirts uzņēmumiem, kuri ieguvuši augstākā līmeņa muitas uzticību un spējuši sakārtot uzņēmumā procesus. Šāds statuss tā īpašniekam nodrošina atvieglotus nosacījumus noformējot muitas procedūras, kas paātrina muitošanas procesu.

«Šis statuss mums ir ne tikai atzinības apliecinājums. Tas ievērojami atvieglos arī mūsu ikdienas darbu, jo savā darba specifikā esam ievērojami atkarīgi no muitas procedūrām; ceram, ka tas ļaus palielināt mūsu konkurētspēju,» saka LDz prezidents Uģis Magonis.

Koncernu Latvijas dzelzceļš veido valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecas meitassabiedrības – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmums SIA LDz Apsardze.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra