Dienas Bizness

 • 27 pirmdiena,
  februāris

  Līvija, Līva, Andra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

AP

Latvijas Gaisa satiksme vēršas tiesā pret Ryanair  1

Ar prasību Rīgas apgabaltiesā pret īru lidsabiedrību Ryanair par 368 000 eiro parādu, ko īri nav samaksājuši par LGS nodrošinātajiem gaisa satiksmes kontroles pakalpojumiem, vērsusies VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS), vēsta portāls pietiek.com.

Tiesa vēl lemj, vai pieņemt sūdzību.

Pirmais pieteikums iesniegts aizvadītajā nedēļā, bet atdots precizēšanai un šonedēļ iesniegts atkārtoti. Šo informāciju apstiprinājis arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), no plašākiem komentāriem trešdien atturoties.

Ryanair atteikšanos maksāt par LGS pakalpojumiem pamato ar slepenā līguma nosacījumiem, kuru parakstījis vēl satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (PLL).

Ja sāksies tiesvedība, atklātībā, iespējams, nonāks visas ar Ryanair vēl Šlesera laikā slēgtās vienošanās, ko īru lidsabiedrība varētu izmantot kā argumentu tiesā, pieļāvuši ar gaidāmo tiesvedību saistīti avoti.

Portālam zināms, ka pēc ilgstošas sarakstes starp LGS un Ryanair, īru lidsabiedrība aizvadītā gada augustā jau samaksājusi 106 000 eiro par gaisa satiksmes kontroles pakalpojumiem, tomēr atlikusī parāda summa ir iespaidīga – 368 000 eiro.

Saistītie raksti

Reklāma