Latvijai un Somijai ir daudz kopīgu interešu un vienota izpratne par jaunā Ziemeļeiropas funkcionālā gaisa telpas bloka (NEFAB) izveidi.

Pie šāda secinājuma tikšanās laikā nonākuši VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS) un Somijas 25 lidostu un gaisa sistēmas uzņēmuma Finavia pārstāvji.

Somijas uzņēmums ir ieinteresēts dažādu izmaksu samazināšanā, tāpēc tā vadība vēlējās iepazīties ar Latvijas aeronavigācijas uzņēmuma LGS pieredzi, pārrunājot to visaugstākajā līmenī. Finavia vadība tikās arī ar Latvijas satiksmes ministru Anriju Matīsu.

«Finavia ir svarīgs LGS stratēģiskais sadarbības partneris. Piemērs tam ir gaisa maršrutu struktūras uzlabojumi, kopīga interešu pārstāvēšana dažādās starptautiskās organizācijās. Viens no uzskatāmākajiem piemēriem ir NEFAB un aeronavigācijas pakalpojumu biznesa attiecību projekts Borealis,» norāda LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Somijas uzņēmums Finavia darbojas trīs stratēģiskajos virzienos: Helsinku lidostas attīstība (gan kā pasažieru, gan kā galvenais centrs kravām); gaisa maršrutu tīkla paplašināšana Somijā, lai veicinātu tūrismu Ziemeļu daļā un NEFAB darbībā - droši, augstas kvalitātes un efektīvu izmaksu gaisa satiksmes pakalpojumi). NEFAB ir ieviests, lai izpildītu Eiropas Savienības prasības attiecībā uz gaisa satiksmes vadības optimizāciju Eiropā. NEFAB dalībvalstis ir Latvija, Igaunija, Somija un Norvēģija.

LGS un Finavia ir Borealis Alianses biedri. Borealis dibināts 2012. gadā, lai izveidotu labāku sniegumu aeronavigācijas pakalpojumu biznesa sadarbības partneriem. Borealis partneri ir Avinor (Norvēģija), Finavia (Somija), Irish Aviation Authority (Īrija), Isavia (Islande), EANS (Igaunija), LGS (Latvija), LFV (Zviedrija), NATS (Apvienotā Karaliste), Naviair (Dānija).

Finavia un LGS (kopā ar Igauniju un Norvēģiju) ir aktīvi dalībnieki ATS 2015 un Airspace 2015 projektos. Šie projekti ir galvenie NEFAB uzdevumi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra