Ceturtdien, 23. jūnijā, a/s Latvijas kuģniecība (LK) Korejas kuģubūves rūpnīcā Hyundai Mipo Dockyard Co., Ltd. saņēmusi jaunu tankkuģi Latgale, tādejādi sekmīgi īstenojot tankkuģu flotes atjaunošanas programmas pirmo fāzi, liecina medijiem sniegtā informācija.

Jaunā tankkuģa kravnesība ir 52 000 DWT, tas ir paredzēts drošai naftas un ķīmisko kravu pārvadāšanai visās pasaules jūrās un okeānos, tai skaitā arī ledus reģionos. Flotes atjaunošanas programmas ietvaros vēl viens kuģis Zemgale tiks saņemts šā gada jūlijā.

Īstenojot tankkuģu flotes atjaunošanas programmu, LK ir spējusi samazināt flotes vidējo vecumu no 17,5 gadiem 2005. gadā līdz vidēji 5 gadiem šobrīd.

Jaunais tankeris ir nosaukts viena no četriem Latvijas novadiem vārdā – Latgale. Latvijas apdzīvoto vietu un reģionu vārdu došana kuģiem ir jau sena Latvijas kuģniecības tradīcija. Vēl flotē ir tankeri ar vārdiem Kuldīga, Jūrkalne, Ainaži, Salacgrīva, Kolka un citi.

Tankkuģu flotes atjaunošanas programma paredz veidot jaunāku un ekonomiski izdevīgāku floti, vienlaikus uzmanība tiek pievērsta vides aizsardzības standartu uzlabošanai, paaugstinot energoresursu izmantošanas efektivitāti un mazinot kuģu ietekmes risku uz apkārtējo vidi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra