Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Latvijas kuģniecības bizness samazinājies uz pusi

Latvijas kuģniecības neto apgrozījums šogad pusgadā sasniedza vien 23,99 miljonus latu, kas ir par 56,6% mazāks nekā pērn, bet iepretim 4,9 miljonu latu peļņai pērn, šogad kompānija cietusi 13,35 miljonu latu zaudējumus.

Šā gada pirmais pusgads bijis viens no sarežģītākajiem Latvijas kuģniecības pastāvēšanas vēsturē, valdes ziņojumā atzīst kuģniecības valdes priekšsēdētājs Imants Sarmulis, kompānijas zaudējumus skaidrojot ar vēsturiski zemajām kuģu frakts likmēm, kā arī ASV dolāra (šajā valūtā kuģniecība saņem ieņēmumus) kursa būtisku kāpums attiecībā pret latu.

 

Tiesa, kuģniecība norāda, ka šogad otrais ceturksnis jau bijis labāks nekā pirmais ceturksni, jo pusgadā kompānijai no kuģu darbības pirms finanšu posteņiem izdevies gūt pozitīvus rezultātu 3,7 miljonu dolāru (1,94 milj. Ls) apjomā (pērn attiecīgi tie bija 37,4 miljoni ASV dolāru jeb 19,73 milj. Ls).

 

«Kuģniecības darba rezultāti ļauj secināt, ka, visticamāk, ir pārvarēts koncerna saimnieciskās darbības rezultātu viszemākais punkts un ir pamats piesardzīgam optimismam, ka turpmāk, līdz ar frakts tirgu atlabšanu, kuģniecības kuģu darbības rezultāts varētu sasniegt augstāku ienesīgumu,» tā I. Sarmulis.  

 

Vienlaikus ar flotes vidējā vecuma palielināšanu, pārdodot vecus kuģus, Latvijas Kuģniecība iesaistīta divos nozīmīgos procesos, kuru rezultātā tā var tikt pie papildu līdzekļiem. Tostarp turpinās sāktā tiesvedība par 100 miljonu ASV dolāru piedziņu, kā arī sākts tiesas process, lai par spēkā neesošu atzītu darījumu, kurā kuģniecības meitas uzņēmums no Ventspils naftas iegādājās vairākus īpašumus 83 miljonu latu apjomā.

 

 

 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  2

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma