Dienas Bizness

 • 23 pirmdiena,
  janvāris

  Grieta, Strauta, Rebeka

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Latvijas kuģniecības bizness samazinājies uz pusi

Latvijas kuģniecības neto apgrozījums šogad pusgadā sasniedza vien 23,99 miljonus latu, kas ir par 56,6% mazāks nekā pērn, bet iepretim 4,9 miljonu latu peļņai pērn, šogad kompānija cietusi 13,35 miljonu latu zaudējumus.

Šā gada pirmais pusgads bijis viens no sarežģītākajiem Latvijas kuģniecības pastāvēšanas vēsturē, valdes ziņojumā atzīst kuģniecības valdes priekšsēdētājs Imants Sarmulis, kompānijas zaudējumus skaidrojot ar vēsturiski zemajām kuģu frakts likmēm, kā arī ASV dolāra (šajā valūtā kuģniecība saņem ieņēmumus) kursa būtisku kāpums attiecībā pret latu.

Saistītie raksti

 

Tiesa, kuģniecība norāda, ka šogad otrais ceturksnis jau bijis labāks nekā pirmais ceturksni, jo pusgadā kompānijai no kuģu darbības pirms finanšu posteņiem izdevies gūt pozitīvus rezultātu 3,7 miljonu dolāru (1,94 milj. Ls) apjomā (pērn attiecīgi tie bija 37,4 miljoni ASV dolāru jeb 19,73 milj. Ls).

 

«Kuģniecības darba rezultāti ļauj secināt, ka, visticamāk, ir pārvarēts koncerna saimnieciskās darbības rezultātu viszemākais punkts un ir pamats piesardzīgam optimismam, ka turpmāk, līdz ar frakts tirgu atlabšanu, kuģniecības kuģu darbības rezultāts varētu sasniegt augstāku ienesīgumu,» tā I. Sarmulis.  

 

Vienlaikus ar flotes vidējā vecuma palielināšanu, pārdodot vecus kuģus, Latvijas Kuģniecība iesaistīta divos nozīmīgos procesos, kuru rezultātā tā var tikt pie papildu līdzekļiem. Tostarp turpinās sāktā tiesvedība par 100 miljonu ASV dolāru piedziņu, kā arī sākts tiesas process, lai par spēkā neesošu atzītu darījumu, kurā kuģniecības meitas uzņēmums no Ventspils naftas iegādājās vairākus īpašumus 83 miljonu latu apjomā.

 

 

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Londonā sagaidīts Ķīnas konteinervilciens

FOTO: Londonā sagaidīts Ķīnas konteinervilciens    4

Pēc 18 dienu un 12,45 tūkst. km gara ceļojuma - caur Kazahstānu, Krieviju, Baltkrieviju, Poliju, Vāciju, Beļģiju un Franciju - Londonu sasniedzis pirmais tiešais konteinervilciens no Jivu pilsētas Ķīnā, vēsta ārvalstu mediji. Tā...

Reklāma