«Mums ir finanšu rezerve un stabila naudas plūsma. Tāpat mēs esam ļoti apmierināti ar personāla kvalitāti.»

To intervijā Bizness&Baltija Latvijas Kuģniecības (LK) valdes priekšsēdētājs Pols Tomass saka situācijā, kad kompānijas parādi veido 50% no aktīviem un koncerna zaudējumi pagājušajā gadā sasnieguši 123,92 miljonus ASV dolāru, pieaugot par 37,3% pret 2009.gadu.

LK izvēlējusies darbības modeli, kas paredz par kompānijai piederošiem kuģiem slēgt frakta līgumus uz salīdzinoši ilgu laiku - līdz diviem gadiem.

LK pirms mēneša pārdevusi divus jaunbūvējamos naftas gāzvedējkuģus kuģniecībai Navigator Gas katru par 52 miljoniem ASV dolāru. Par šo naudu tiks finansēti divi jaunie tankkuģi, ko LK nopirks no Korejas jau tuvāko divu mēnešu laikā.

LK lēmums pārdot gāzvedējkuģu jaunbūves esot saistīts ar vēlmi koncentrēties darbībai tankkuģu tirgū. LK koncerna komerciālajā vadībā esošajā flotē ietilpst 21 tankkuģis. Jau drīzumā LK floti papildinās divi jauni tankkuģi.

«LK mērķis šajos saspringtajos ekonomiskajos apstākļos ir rīkoties piesardzīgi, tajā pašā laikā paplašinot floti ar moderniem kuģiem,» iepriekš skaidroja P. Tomass.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra