Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

Latvijas lidmašīnām «liek sprunguļus riteņos»

Divas Latvijas aviopārvadātāja Inversija kravas lidmašīnas IL-76T stāv uz zemes par spīti uzvarai Dānijas aizsardzības ministrijas rīkotajā tenderī.

Kompānijas īpašnieki uzskata, ka piespiedu bezdarbības iemesls ir Eiropas konkurenta un Eirokomisijas transporta pārvaldes intrigas. Līgums tika parakstīts ar Dānijas Aizsardzības ministriju par lidmašīnu pārvadājumiem, lai nodrošinātu pretterorisma operācijas Afganistānā. Lai to izdarītu, kompānija paņēma kredītus, lai iegādātos jaunus dzinējus, rezerves detaļas un ieguldītu naudu infrastruktūras attīstībā. Turklāt savulaik Latvijas Civilās aizsardzības aģentūra atļāva aviokompānijai Inversija izmantot IL-76T līdz 2012. gadam.

Tā kā Latvija ir ES dalībvalsts, tas nozīmē, ka lidmašīnas var lidot arī ES debesīs. Tomēr izdevīgais līgums, ko noslēdza Latvijas kompānija, nepatika konkurentiem. Kad visi dokumenti tika iesniegti, parādījusies Dānijas aviokompānija Cimber Aviation Group, kas piedāvājusi Latvijas kompānijas sadarbību, laikrakstam Telegraf stāsta kompānijas vadītājs Jefims Bruks.

Dāņi tenderī zaudējuši, taču nevarējuši samierināties ar to. Sākušās intrigas, zvani uz Civilās aviācijas aizsardzības aģentūru, kur tika skaidrots, vai kompānijai ir likumīgas tiesības pildīt šo darbu.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna airBaltic padome un Larss Tūsens stājās iepriekšējā airBaltic padomes locekļa Ralfa Dītera Montāga Girmesa vietā. Akcionāru sapulcē tika pārvēlēti trīs līdzšinējie...

Reklāma