Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Latvijas lidmašīnām «liek sprunguļus riteņos»

Divas Latvijas aviopārvadātāja Inversija kravas lidmašīnas IL-76T stāv uz zemes par spīti uzvarai Dānijas aizsardzības ministrijas rīkotajā tenderī.

Kompānijas īpašnieki uzskata, ka piespiedu bezdarbības iemesls ir Eiropas konkurenta un Eirokomisijas transporta pārvaldes intrigas. Līgums tika parakstīts ar Dānijas Aizsardzības ministriju par lidmašīnu pārvadājumiem, lai nodrošinātu pretterorisma operācijas Afganistānā. Lai to izdarītu, kompānija paņēma kredītus, lai iegādātos jaunus dzinējus, rezerves detaļas un ieguldītu naudu infrastruktūras attīstībā. Turklāt savulaik Latvijas Civilās aizsardzības aģentūra atļāva aviokompānijai Inversija izmantot IL-76T līdz 2012. gadam.

Tā kā Latvija ir ES dalībvalsts, tas nozīmē, ka lidmašīnas var lidot arī ES debesīs. Tomēr izdevīgais līgums, ko noslēdza Latvijas kompānija, nepatika konkurentiem. Kad visi dokumenti tika iesniegti, parādījusies Dānijas aviokompānija Cimber Aviation Group, kas piedāvājusi Latvijas kompānijas sadarbību, laikrakstam Telegraf stāsta kompānijas vadītājs Jefims Bruks.

Dāņi tenderī zaudējuši, taču nevarējuši samierināties ar to. Sākušās intrigas, zvani uz Civilās aviācijas aizsardzības aģentūru, kur tika skaidrots, vai kompānijai ir likumīgas tiesības pildīt šo darbu.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma