Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Latvijas pilsonis mēģina ielauzties Ryanair pilotu kabīnē  10

Latvijas pilsonim par ielaušanās mēģinājumu Ryanair pilotu kabīnē Zviedrijas prokurors pieprasa smagāku sodu par 8 mēnešu garu apcietinājumu, raksta Thelocal.se

Iedzērušo Latvijas pilsoni no viņa nolūka atturējuši divi Latvijas smagsvara bokseri Romāns Dāboliņš un Aleksejs Kosobokovs, kas sagadīšanās dēļ arī lidoja šajā reisā. Līdz tam lidmašīnas apkalpe velti cīnījās ar iedzērušo pasažieri, kurš savas darbības pamatoja ar bailēm no lidošanas.

Līdz šim 33 gadus vecais Latvijas krieviski runājošais pilsonis 8 mēnešus turēts apcietinājumā Gēteborgā par gaisa satiksmes drošības apdraudēšanu un vardarbīgu pretošanos. Viņam piespriests arī segt 16.6 tūkst. eiro lielos zaudējumus Ryanair, kas aprēķināti ņemot vērā papildu degvielas un administratīvās izmaksas, kas radušās šī incidenta rezultātā. Prokurors pieprasa apcietinājuma pagarinājumu līdz 18 mēnešiem.

(Foto: SXC)(Foto: SXC)Incidents noticis jūnijā Ryanair lidojumā no Stenstedas Londonā uz Rīgu. Taču, kad lidmašīna tuvojusies Dienvidzviedrijai, pasažiera rīcība kļuvusi nekontrolējama, līdz ar to pilots bijis spiests nolaisties Gēteborgas lidostā.

Pats atgadījuma vaininieks, kura dzīvesvieta reģistrēta Īrijā, bija devies uz Latviju, apciemot meitu. Lai pārvarētu savas bailes no lidošanas, viņš Stenstedas lidostā stiprinājies ar vairākiem alus kausiem, bet lidmašīnā sācis tukšot litrīgu Vodkas pudeli. Viņš no notikušā atceras visai maz, jo viņa atmiņas par lidojumu apraujas ar stjuartes paziņojumiem par iespēju iegādāties hotdogu. Jāpiebilst, ka jau pirms sava ielaušanās mēģinājuma pilotu kabīnē, minētais pasažieris cēlis lidmašīnas salonā nekārtības, draudot nogalināt kādu no lidmašīnas pasažierēm. Pēc šī incidenta lidmašīnas apkalpe pārsēdinājusi nemiernieku salona pirmajās rindās, taču tas, kā redzams, situāciju nav glābis.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma