Kravu pārvadātāji izvēlēsies tos virzienus, kas būs izdevīgāki, pēc tikšanās ar satiksmes ministru Uldi Auguli secina Azerbaidžānas transporta ministrs Zija Mammadovs. Viņš uzver, ka nav jomu, par ko ar Latviju nebūtu panākta vienošanās.

Sarunu gaitā tika apspriesti transporta, sakaru un citu jomu jautājumi. Azerbaidžāna ir viens no Latvijas stabilākajiem sadarbības partneriem, uzsvēra U. Augulis. Par to liecina abu valstu pastāvīgi pieaugošie tirdzniecības apjomi, kas pērn sasniedza teju 15 milj. Ls, veidojot pieaugumu par piekto daļu. Azerbaidžānas pusi interesē Latvija kā investīcijām un uzņēmējdarbībai draudzīga valsts. Latvijas dalība Šengenas līgumā nodrošina Azerbaidžānai lielāku iespēju iekļauties kopējā ES tirgū.

U. Augulis aicināja savu kolēģi un Azerbaidžānas uzņēmējus – ražotājus un transporta kompānijas – aktīvāk organizēt kravu pārvadājumus pa autoceļiem un dzelzceļu, organizējot loģistikas ķēdes caur Latvijas ostām, nogādājot preces gan uz Baltiju, gan Skandināviju, gan citviet Eiropā.

Latvijai ir ļoti svarīgs austrumu rietumu transporta koridora potenciāls, norādīja satiksmes ministrs. Izmantojot Azerbaidžānas teritoriju, iespējams nodrošināt Latvijas pieeju austrumu tirgiem. Savukārt Z. Mammadovs uzsvēra, ka Azerbaidžāna septiņus gadus pēc kārtas ieņem pirmo vietu IKP pieauguma ziņā pasaulē, tādēļ valsts ieinteresēta palielināt kravu apjomu.

Latvija arī var piedāvāt Azerbaidžānai savu pieredzi e-pakalpojumu jomā. Un jau šobrīd e-paraksta infrastruktūra ir veidota, izmantojot Latvijas speciālistu palīdzību. airBaltic regulārie sezonālie reisi uz galvaspilsētu Baku ir pirmais solis, lai attīstos starpvalstu tūrisms.

Jāpiezīmē, ka U. Auguļa tikšanās ar Azerbaidžānas transporta ministru notika Latvijas un Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās, tehniskās un kultūras sadarbības jautājumos 4. sēdes ietvaros, kas norisinās no 11. līdz 13. maijam Latvijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra