Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Latvijas tranzīta koridora izvēli noteiks tirgus prasības

Kravu pārvadātāji izvēlēsies tos virzienus, kas būs izdevīgāki, pēc tikšanās ar satiksmes ministru Uldi Auguli secina Azerbaidžānas transporta ministrs Zija Mammadovs. Viņš uzver, ka nav jomu, par ko ar Latviju nebūtu panākta vienošanās.

Sarunu gaitā tika apspriesti transporta, sakaru un citu jomu jautājumi. Azerbaidžāna ir viens no Latvijas stabilākajiem sadarbības partneriem, uzsvēra U. Augulis. Par to liecina abu valstu pastāvīgi pieaugošie tirdzniecības apjomi, kas pērn sasniedza teju 15 milj. Ls, veidojot pieaugumu par piekto daļu. Azerbaidžānas pusi interesē Latvija kā investīcijām un uzņēmējdarbībai draudzīga valsts. Latvijas dalība Šengenas līgumā nodrošina Azerbaidžānai lielāku iespēju iekļauties kopējā ES tirgū.

U. Augulis aicināja savu kolēģi un Azerbaidžānas uzņēmējus – ražotājus un transporta kompānijas – aktīvāk organizēt kravu pārvadājumus pa autoceļiem un dzelzceļu, organizējot loģistikas ķēdes caur Latvijas ostām, nogādājot preces gan uz Baltiju, gan Skandināviju, gan citviet Eiropā.

Saistītie raksti

Latvijai ir ļoti svarīgs austrumu rietumu transporta koridora potenciāls, norādīja satiksmes ministrs. Izmantojot Azerbaidžānas teritoriju, iespējams nodrošināt Latvijas pieeju austrumu tirgiem. Savukārt Z. Mammadovs uzsvēra, ka Azerbaidžāna septiņus gadus pēc kārtas ieņem pirmo vietu IKP pieauguma ziņā pasaulē, tādēļ valsts ieinteresēta palielināt kravu apjomu.

Latvija arī var piedāvāt Azerbaidžānai savu pieredzi e-pakalpojumu jomā. Un jau šobrīd e-paraksta infrastruktūra ir veidota, izmantojot Latvijas speciālistu palīdzību. airBaltic regulārie sezonālie reisi uz galvaspilsētu Baku ir pirmais solis, lai attīstos starpvalstu tūrisms.

Jāpiezīmē, ka U. Auguļa tikšanās ar Azerbaidžānas transporta ministru notika Latvijas un Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās, tehniskās un kultūras sadarbības jautājumos 4. sēdes ietvaros, kas norisinās no 11. līdz 13. maijam Latvijā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma