Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Latvijas un Lietuvas pierobežas reģioni saņems 12 miljonus eiro

Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijā būs iespēja īstenot 31 jaunu sadarbības projektu, kuru 12 miljonu eiro (apt. 8,5 milj. latu) apmērā līdzfinansēs Latvijas–Lietuvas programma no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

Projektu īstenošanā iesaistīsies 89 iestādes no Latvijas un 57 no Lietuvas. Projekti veicinās uzņēmējdarbības, darba tirgus, pētniecības un tehnoloģiju attīstību, pierobežas reģionu pieejamību, piemēram, uzlabojot ostu infrastruktūru. Citas projektu aktivitātes ir vērstas uz sabiedrisko pakalpojumu un dabas resursu kopīgas pārvaldīšanas uzlabošanu.

Kopējais Programmā pieejamais ERAF līdzfinansējums projektiem ir aptuveni 60 miljoni eiro. 2008. un 2009. gada laikā dažādu projektu īstenošanai tika novirzīti aptuveni 34 miljoni eiro. Atlikušie 14 miljoni eiro būs pieejami projektu iesniedzējiem ceturtā projektu konkursa laikā, kuru plānots izsludināt šā gada novembrī.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma