Latvijas valstij aizliegts izlietot tiesības no 224 453 a/s Air Baltic Corporation (airBaltic) akcijām lēmuma pieņemšanai par a/s Air Baltic Corporation pamatkapitāla izmaiņām, statūtu grozīšanu, sabiedrības darbības izbeigšanu un reorganizēšanu, sabiedrības vērtspapīru emisiju un konversiju.

 

To paredz Rīgas apgabaltiesas lēmums SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) prasībā pret Latvijas Krājbanku, AB Bankas Snoras un Latvijas Republikas Satiksmes ministriju (SM) par apstrīdēto darījumu, ar kuru SM nopirka no Latvijas Krājbankā SIA Baltijas aviācijas sistēmas savulaik piedreošās 224 453 airBaltic akcijas, informē SIA Baltijas aviācijas sistēmas valdes locekle Inga Piterniece. 

 

Vienlaicīgi tiesa ar šo lēmumu aizliegusi Latvijas Krājbanka un Snoras pārdot ieķīlāto SIA Baltijas aviācijas sistēmas mantu.

«SIA Baltijas aviācijas sistēmas cer, ka līdz strīda izskatīšanai pēc būtības, Latvijas Krājbankas administrators, Satiksmes ministrija un airBaltic ievēros tiesas lēmumā noteiktos pienākumus un aizliegumus,» teikts Baltijas aviācijas sistēmas paziņojumā.              

 

DB jau rakstīja, ka pagājušā gada novembra beigās SM uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājās Krājbankā un bankā Snoras savulaik ieķīlātos 47,2% airBaltic akciju, kas piederēja Baltijas aviācijas sistēmām (BAS). Darījumu, kurā bez izsoles airBaltic akcijas pārdotas par nominālvērtību 224 tūkst. Ls apjomā, tiesā apstrīdējis BAS, un rezultātā, kā iepriekš vēstīts, minētajām akcijām liegumu saskaņā ar tiesas lēmumu uzlika Latvijas Centrālais depozitārij

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra