Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

LDz Cargo pārvadāto kravu apjomi janvārī pieaug par 37,1%

Valsts a/s Latvijas dzelzceļš meitas uzņēmuma LDz Cargo pārvadāto kravu apjoms 2008.gada janvārī, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2007.gadā, ir pieaudzis par 37,1%, pārvadājot 5,043 milj.t., liecina sniegtā informācija medijiem.

Dominējošās kravas š.g. pirmajā mēnesī bija nafta un naftas produkti – 2,015 milj.t, kas ir par 68,8% vairāk nekā pagājušā gada janvārī, akmeņogles – 1,484 milj.t., pieaugums par 28,7% un minerālmēsli – 0,551 milj.t, pārvadāti par 9,3% vairāk salīdzinājumā ar 2007.gada janvāri.

Kravu pieaugums šī gada janvārī izskaidrojams ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, pieaudzis pārvadāto kravu apjoms no Krievijas, pateicoties Krievijas dzelzceļa uzsāktajai tarifu unifikācijai. Otrkārt, pasaulē vērojams vispārējs cenu kāpums precēm un pakalpojumiem, īpaši energoresursiem, līdz ar to ir palielinājies pieprasījums pēc transporta pakalpojumiem.

Kā trešais faktors tiek minētas nepabeigtās kravu piegādes saistības: klientiem vēl šajā gadā bija jāizpilda pagājušajā gadā noslēgtie līgumi un saistības, līdz ar to daļa no izkrautajiem kravu apjomiem tiek ieskaitīti janvāra kopējā kravu pārvadājumu skaitā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma