Šovakar Latvijas dzelzceļš (LDz) sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu atklāj jaunu pasažieru vilciena maršrutu Rīga-Minska, informē uzņēmums. Tā kā ir palielinājusies pasažieru interese par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, LDz sadarbībā ar Baltkrievijas kolēģiem piedāvā pasažieriem iespēju doties uz Minsku un citām kaimiņvalsts pilsētām.

«Baltkrievijas dzelzceļš ir lielākais LDz sadarbības partneris kravu pārvadājumos un šobrīd ir sperts liels solis, lai šī sadarbība attīstītos arī pasažieru pārvadājumos,» norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

«Dzelzceļa maršruts izveidots caur Daugavpili, lai pēc iespējas vairāk aptvertu Latvijas teritoriju, jo daudziem Latgales iedzīvotājiem ir tuvinieki Baltkrievijā. Mēs ceram, ka viņi novērtēs jauno vilcienu,» saka LDz prezidents Uģis Magonis.

Rīga–Minska apstāsies šādās stacijās: Krustpils, Daugavpils, Indra, Bigosova, Verhņedvinska, Polocka, Kruļevščizna, Molodečna. Nonākot galastacijā  Minskā, pasažieri varēs doties tālāk gan uz Melnās jūras kūrortiem – Anapu, Adleru, Odesu,– kā arī uz dažādām Eiropas pilsētām: Berlīni, Prāgu, Kijevu un Varšavu.

Vasaras periodā no 1.jūnija līdz 31.augustam vilciens kursēs katru dienu, pēc šī perioda no Rīgas un Minskas – piektdienās un svētdienās. Pasažieriem pieejamas trīs vagonu kategorijas: kupejas vagons, vietkaršu vagons un kopējais vagons.

Vilciens Rīga–Minska kursēs uz paritātes principa – vienu dienu no galastacijām aties LDz formējuma vilciena sastāvs, nākamajā – Baltkrievijas dzelzceļa formējuma vilciena sastāvs. No Minskas vilciens aties plkst. 20:07 un pienāks Rīgā plkst. 08:00 nākamajā dienā, savukārt no Rīgas vilciens aties plkst. 19:00 un pienāks Minskā plkst. 07:30 nākamajā dienā, tādā veidā piedāvājot pasažieriem ērtus savienojumus ar tālākiem galamērķiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra