Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Ledus sastrēgumi Lielupē apdraud dzelzceļa tiltu  3

Lielie ledus sastrēgumi, kas izveidojušies starp Jelgavu un Kalnciemu kavē ūdens atteci Lielupē un tāpēc ūdens zem dzelzceļa tilta Jelgavā šonakt pacēlies jau vairāk kā  par 4,25 metriem, DB informē Latvijas dzelzceļš.

Uzņēmums piebilst, ka siltā laika izraisītās ledus kušanas dēļ ūdens līmenis cēlies arī Daugavā un Aiviekstē, tomēr tur esošās dzelzceļa tiltu konstrukcijas nav tik ļoti appludinātas.

Savukārt Jelgavas tiltu apdraud arī netālu augšup pa straumi stāvošie ledus sanesumi. Ūdens līmenim turpinot celties un sākoties ledus kustībai, tilts varētu tikt bojāts.

Šobrīd situācija tiek kontrolēta un pie vairākiem tiltiem, tostarp, Jelgavā norīkota diennakts apsardze. Pagaidām tiltam nekas nedraud, taču, ūdens līmenim ceļoties, situācija var pasliktināties, brīdina Latvijas dzelzceļš tehniskā direktora vietnieks ceļu saimniecības jautājumos Stepans Venediktovs.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma