Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Lems par Pasažieru vilciena vadību

Jautājums par a/s Pasažieru vilciens (PV) valdes sastāvu ir iekļauts uzņēmuma akcionāra sapulces darba kārtībā 7. maijā.

«Plašāku informāciju par to varēsim sniegt pēc sapulces,» tā Satiksmes ministrijas (SM) vārdā DB informēja SM sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa par iespējamām izmaiņām PV vadībā. Šobrīd PV valdes sastāvā darbojas valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds, kā arī valdes locekļi Mārtiņš Jirgens, Edmunds Kancēvičs un Jānis Pētersons. Kā potenciālais Freivalda aizstājējs kuluāros tiek minēts ATD valdes loceklis, bijušais PV vadītājs Andulis Židkovs, kurš šādu piedāvājumu nav saņēmis.

Tikmēr skaidrības par vilcienu vai autobusu reisu slēgšanu joprojām nav. «Uz gada beigām iztrūkums autobusiem varētu būt astoņi milj. Ls, apmēram tāda pati summa arī PV,» norāda Latvijas pasažieru pārvadājumu asociācijas prezidents Pēteris Salkazanovs. Šādu potenciālā iztrūkuma apjomu apstiprina arī N. Freivalds. Kā galējo risinājumu šajā situācijā A. Židkovs neizslēdz reisu slēgšanu. Tomēr iesaistītās puses par iespējamiem risinājumiem pirms konkrētu lēmumu pieņemšanas runāt nevēlas.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma