Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pasažieru lidmašīnas katastrofā Krievijā sestdien gājuši bojā visi 62 tajā esošie cilvēki, lielākā daļa no viņiem - Krievijas pilsoņi, informēja amatpersonas un mediji.

Aviokompānijas FlyDubai laineris Boeing 737, kas ar 55 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem bija ieradies no Dubaijas, nogāzies un aizdedzies, sliktos laika apstākļos nolaižoties Rostovas pie Donas lidostā Krievijas dienvidrietumos.

Visi pasažieri bijuši Krievijas pilsoņi, bet par apkalpes locekļu pilsonību ziņu nav.

Telekanāls LifeNews vēsta, ka apkalpes locekļi bijuši «ārzemnieki».

Lidmašīna avarēja, sliktos laika apstākļos veicot otro nolaišanās mēģinājumu. Tās atlūzas izkaisītas lielā platībā.

Aviokatastrofu nav izraisījis terorakts, atzinuši Krievijas Transporta ministrijas pārstāvji, norādot, ka tiek izmeklēti vairāki katastrofas iespējamie cēloņi.

Katastrofu varēja izraisīt pilota kļūda vai arī vētras vējš, pieļauj eksperti, atgādinot, ka lidmašīna veica nosēšanos sarežģītos laika apstākļos.

Tiesa gan, eksperti arī norāda, ka lidmašīnai bijis pietiekami daudz degvielas, lai nokļūtu līdz rezerves lidlaukam. Tieši tā to izdarījusi cita lidmašīna, kas Rostovā pie Donas mēģinājusi nosēsties pirms FlyDubai lainera.

«Pēc visa spriežot, aviokatastrofas iemesls bija spēcīgās vēja brāzmas, kas sasniedza vētras spēku,» atzina Rostovas apgabala gubernators Vasīlijs Golubevs.

Vēja ātrums nosēšanās brīdī bijis 12 metri sekundē, brāzmās līdz 19 metriem sekundē, liecina dienesta METAR dati.

Eksperti norāda, ka tik spēcīgā vējā lidmašīna nedrīkstēja veikt nosēšanos.

«Ja sānu vējš pārsniedz 17 metrus sekundē, veikt nosēšanos jebkādā formātā ir kategoriski aizliegts,» telekanālam Rossija 24 atzina meteocentra Fobos vecākais speciālists Jevgēņijs Tiškovecs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra