Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Lidosta Rīga ar airBaltic noslēdz zemes nomas līgumu jaunā termināļa būvniecībai  1

Starptautiskā lidosta Rīga ar Latvijas aviokompāniju airBaltic noslēgusi zemes nomas līgumu airBaltic jaunā pasažieru termināļa būvniecībai.

Lidostas Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts informēja, ka abas puses panākušas vienošanos un līgums iesniegts vērtēšanai Konkurences padomē (KP) un, ja KP līgumu akceptēs, tas arī stāsies spēkā juridiski. Langrāts teica, ka nav zināms, cik ilgi KP līgumu skatīs, un no sīkākiem komentāriem atturējās.

airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags aģentūrai BNS pastāstīja, ka aviokompānija jau tuvākajā laikā plāno izsludināt starptautisku konkursu jaunā termināļa celtniecībai. Ar KP aģentūrai BNS piektdien sazināties neizdevās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka lidosta Rīga un airBaltic vairākus mēnešus nevar vienoties par zemes nomas līguma nosacījumiem jaunā termināļa celtniecībai.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks žurnālistus iepriekš informēja, ka 9.jūnijā ir noslēgts nodomu protokols ar Turcijas lidostu operatoru TAV Airports Holding (TAV) jauna uzņēmuma dibināšanai, kas būvēs jauno pasažieru termināli Rīgas lidostā, un, līdzko tiks parakstīts zemes nomas līgums, tiks sākta jaunā termināļa būvniecība.

Plānots, ka termināļa būvniecība varētu ilgt 12-16 mēnešu. Terminālis paredzēts 58 tūkstošu kvadrātmetru platībā un spēs apkalpot līdz 15 miljoniem pasažieru gadā. Pēc pašreizējām aplēsēm, jaunā termināļa celtniecība izmaksās 90-110 miljonus eiro.

Valdība februāra sākumā atbalstīja pasažieru termināļa būvniecībai nepieciešamās zemes iznomāšanu Latvijas aviokompānijai airBaltic.

Starptautiskā lidosta "Rīga" pieder valstij. Tā ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

airBaltic dibināta 1995.gadā, tās lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un Baltijas aviācijas sistēmas ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS.

Baltijas aviācijas sistēmu vienīgais īpašnieks ir airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks. Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām - Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma