Starptautiskā lidosta Rīga pirmajos trīs mēnešos ir guvusi pusmiljonu latu peļņu no saimnieciskās darbības, tā lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse atskaitē informējis Satiksmes ministrijas vadību. Pērn pirmajā ceturksnī lidosta strādājusi ar 15 tūkst. Ls zaudējumiem.

«Optimizējot izmaksas, esam spējuši gūt peļņu no lidostas saimnieciskās darbības,» skaidro A. Luhse.

Salīdzinot ar periodu pērn, pieauguši ieņēmumi no komercplatību iznomāšanas terminālī, jo iekasēts nedaudz vairāk nekā pusotrs miljons latu (pērn: 752 tūkst. Ls). Tāpat pieauguši neaviācijas ieņēmumi, piemēram, no bagāžas glabāšanas, biļešu servisa pakalpojumiem un citiem – 164 tūkst. Ls šogad un 90 tūkst. – pērn.

Savukārt līdz ar otra, privātā virszemes apkalpošanas uzņēmuma ienākšanu lidostā, samazinājušies ieņēmumi no virszemes pakalpojumu sniegšanas, attiecīgi pērn pirmajā ceturksnī tika iekasēts nedaudz vairāk nekā miljons latu, šogad – 438 tūkst. Ls.

Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar periodu pērn, pieaudzis apkalpoto reisu skaits, attiecīgi 15,4 tūkst. šogad un 14,4 tūkst. – pērn. Tāpat pirmajos trīs mēnešos pieaudzis apkalpoto pasažieru skaits, attiecīgi 939,6 tūkst. šogad un 914,4 tūkst. – pērn.

Lidosta Rīga maijā apkalpojusi 478,4 tūkst. pasažierus, kas ir par gandrīz 17% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā, kad tika apkalpoti 410,2 tūkst. ceļotāju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra