Starptautiskajā lidostā Rīga no rītdienas, 11.septembra, tiks veikta divu jaunu pasažieru reģistrētās bagāžas pārbaudes iekārtu uzstādīšana. Tā rezultātā līdz pat novembra beigām pasažieriem pie reģistrācijas galdiem jārēķinās ar ilgāku reģistrētās bagāžas nodošanas laiku.

Lai savlaicīgi tiktu nokārtotas nepieciešamās formalitātes, lidosta aicina pasažierus ierasties ne vēlāk kā 2 stundas pirms plānotā lidojuma.

Lidosta uzsver, ka pasažieru reģistrētās bagāžas pārbaudes iekārtu uzstādīšana ir obligāta Eiropas Komisijas prasība. Atbilstoši EK regulai 185/2010 nepieciešams novecojušās bagāžas pārbaudes iekārtas nomainīt pret jaunām.

Darbi notiek sadarbībā ar Logan Teleflex Ltd. Projekta ietvaros paredzēts jaunās iekārtas integrēt esošajā bagāžas transportēšanas konveijerā.

Šī gada februārī starptautiskās lidostas Rīga valde apstiprināja slēgta konkursa Divu jaunu EDS iekārtu iegāde rezultātus un personu apvienības SIA Saint Tech un Gate Technologies Ltd iesniegto piedāvājumu par kopējo summu 1 230 900,00 EUR (bez PVN). Daļa no šīs summas  ir valsts dotācija, un daļa – lidostas līdzekļi, tai skaitā, iekasētā drošības maksa.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra