Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Lidostā Rīga nolaidīsies viena no pasaulē lielākajām militārajām transportlidmašīnām  1

Lidostā Rīga 8.jūnijā nolaidīsies militārā transportlidmašīna C5 Galaxy, kas ir viena no pasaulē lielākajām transportlidmašīnām.

Ar C5 Galaxy tiks atgādāta sabiedroto spēku militārā tehnika - bruņumašīnas Stryker, ko izmantos apvienotajās sauszemes un gaisa spēku militārajās mācībās Saber Strike 2012.

C5 Galaxy ir gandrīz futbola laukuma lielumā (garums – 75.54), un sešstāvu mājas augstumā (19.85 metri). Šīs ir vienīgais gaisa kuģis, kas var transportēt visa veida militāro ekipējumu un transportlīdzekļus, tai skaitā arī helikopterus, tankus (Maksimālais svars – 380 000 kilogramu). Pateicoties tam, ka lidmašīnas kravas nodalījumus ir iespējams atvērt gan no tās priekšas, gan aizmugures, kravas izkraušanas un iekraušanas darbus ir iespējams veikt vienlaikus.

Militārā tehnika Latvijā ar šāda tipa lidmašīnu tiek nogādāta pirmo reizi. Pārsvarā militārā tehnika uz mācību norises vietu tiek pārvesta pa dzelzceļu un sauszemi.

No 11. līdz 22.jūnijam Ādažu poligonā un tam pieguļošajā novada teritorijā notiks mācību Saber Strike lauka taktiskais vingrinājums, kurā piedalīsies vairāk nekā 1700 karavīru no ASV, Igaunijas, Kanādas, Latvijas un Lietuvas.

Reklāma