Starptautiskā lidosta Rīga pērn apkalpojusi par 500 tūkstošiem pasažieru vairāk nekā 2010. gadā, sasniedzot jaunu rekordu kalendārā gada laikā apkalpoto pasažieru skaita ziņā.

«Apkalpojot piecus miljonus pasažieru gadā, oficiāli ierindojamies vidēja lieluma lidostu kategorijā un starptautiski tiekam vērtēti pakāpi augstāk nekā mazās lidostas,» norāda starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Populārākie galamērķi ceļotājiem pērn bijuši Londona, Maskava, Helsinki, Oslo un Stokholma. No kopējā apkalpoto pasažieru skaita pērn 66% pārvadāja nacionālā aviokompānija airBaltic un 20% aviosabiedrība Ryanair. Salīdzinājumā ar 2010.gadu pārvadāto ceļotāju skaits pērn strauji audzis aviokompānijām Wizz Air (+ 62%), Finnair (+40%) un Aeroflot (+34%).

Transfēra/tranzīta pasažieru skaits bija 37% no kopējā pērn apkalpoto pasažieru skaita, un populārākie transfēra/tranzīta galamērķi bija Viļņa, Tallina, Helsinki, Maskava un Berlīne.

«Joprojām no Rīgas izlido vairāk pasažieru nekā atlido. Pagājušajā gadā starpība starp izlidojošajiem ir ielidojošajiem pasažieriem ir 21 tūkstotis,» atzīst A. Luhse.

No Rīgas pagājušajā gadā izlidojuši 2 563 970 pasažieri un atlidojuši 2 542 956 ceļotāji. Starptautiskā lidosta Rīga pērn kopumā apkalpoja 5,1 miljonu pasažieru, kas ir par 9,5% vairāk nekā iepriekšējā periodā. Tāpat 2011.gadā par 7% pieaudzis arī apkalpoto gaisa kuģu skaits (72 855 gaisa kuģi) un par 3% - apkalpoto kravu skaits (12 665 t).

Pagājušajā gadā no lidostas Rīga tika atklāti seši jauni galamērķi; šobrīd lidostā strādā 15 aviosabiedrības, kas nodrošina reisus kopumā uz 82 galamērķiem.

Šogad lidostā plānota jaunas aviosabiedrības ienākšana, tāpat arī Ryanair pavasarī uzsāks lidojumus uz Karlsrūi Vācijā. Vairākas aviosabiedrības plāno palielināt arī lidojumu skaitu uz jau esošajiem galamērķiem – airBaltic uz Vīni, Cīrihi, Minheni un Amsterdamu, Lufthansa uz Frankfurti, Aeroflot uz Maskavu.

Arnis Luhse norāda, ka šogad lidosta cer pasažieru skaitu noturēt tādā pašā līmenī kā pērn.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra