Starptautiskajā lidostā Rīga ar Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) atbalstu tiks ieviesti jauni pakalpojumi. Projekta ietvaros lidostā tiks uzstādīti elektroniskie drošības vārti (e-gates) un izveidota bagāžas saskaņošanas sistēma.

Projekta kopējās izmaksas ir 381,31 tūkst. Ls, ERAF līdzfinansējums ir 129,64 tūkst. Ls. Pārējo finansējuma daļu projektā nodrošina lidosta. Projekta īstenošana uzsākta šā gada augustā un tiks veikta līdz nākamā gada 19.janvārim, DB informēja lidostas Rīga Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sarmīte Bunka-Brilijonka.

«Elektroniskie drošības vārti pasažieriem dos iespēju kā iekāpšanas karti izmantot mobilā telefona īsziņu. Tādā veidā tiks saudzēta vide, jo vairs nebūs nepieciešamas drukātās iekāpšanas kartes,» norāda valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Projekta ietvaros tiks izveidotas arī bagāžas saskaņošanas sistēmas, lai nodrošinātu, ka tiek pārvadāta bagāža, kas ir piederīga reisa pasažieriem un ir veikti nepieciešamie drošības pasākumi. Tāpat līdz minimumam tiks samazināta iespēja, ka bagāža noklīdīs un nenonāks paredzētajā galamērķī.

Sistēma arī samazinās laiku, kas nepieciešams bagāžas apstrādei. Bez tam lidosta saņems informāciju par bagāžu un varēs nosūtīt to galamērķa lidostām. Projekta ietvaros paredzēta arī bezvadu datu pārraides tīklu ierīkošana uz perona, lai nodrošinātu bagāžas saskaņošanas sistēmas darbību informācijas saņemšanai un nosūtīšanai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra