Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Lidosta Rīga pērnā gada peļņu novirzīs infrastruktūras modernizācijai

Va/s Startautiskā lidosta Rīga nebūs jāmaksā valsts budžetā dividendes no tīrās peļņas par pagājušo gadu. To paredz valdībā izskatītais rīkojuma projekts.

Valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa 1,24 milj. Ls tiks novirzīta lidostas drošības infrastruktūras modernizēšanai un attīstībai, kas nepieciešama pasažieru un kravu pārvadājumu drošības standartu ievērošanai, kā to nosaka Eiropas Savienības prasības.

Saistītie raksti

Ņemot vērā lidostas uzsāktos modernizācijas projektus, infrastruktūras uzturēšanu, kā arī attīstības plānus, lidostas peļņu ir nepieciešams investēt investīciju projektu realizācijā, lai uzlabotu lidostas konkurētspēju, paaugstinātu lidostas drošību un kapacitāti, norāda Satiksmes ministrija.

Kā prioritāte ir noteikta lidostas perimetra drošības infrastruktūras sakārtošana, kas paredz drošības iekārtu uzstādīšanu un integrēšanu esošajās sistēmās. Projekta kopējās izmaksas veido 1,3 milj. Ls.

DB jau rakstīja, ka pagājušajā gadā starptautiskās lidostas Rīga apkalpoto gaisa kuģu skaits samazinājies par 5,9%, pasažieru skaits sarucis par 6,6%, savukārt tranzīta pasažieru skaits piedzīvojis 12,1% lejupslīdi, tomēr apgrozījums un peļņa ir kāpusi. Lidostas vadība norāda – pērno gadu pēc vairākus gadus ilgstošas globālās ekonomiskās lejupslīdes var uzskatīt par stabilizācijas perioda sākumu.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma