Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  februāris

  Eleonora, Ariadne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Lidosta Rīga rekonstruēs skrejceļu un tā infrastruktūru par teju 70 miljoniem

Lidostas skrejceļa rekonstrukcija izmaksās 66,9 miljonus latu, no kuriem 41 miljonu paredzēts piesaistīt no Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Lai veiktu skrejceļa un tā infrastruktūras rekonstrukcijas darbus, starptautiskā lidosta Rīga noslēgusi projektēšanas darbu līgumu par tehniskā projekta izstrādi. Lidosta plāno veikt skrejceļa seguma atjaunošanu un lidjoslas nostiprināšanu, skrejceļa gaismu sistēmas uzlabošanu atbilstoši starptautisko normatīvu prasībām, papildus manevrēšanas ceļu izbūvi un perona rekonstrukciju.

Tāpat arī plānots izbūvēt pret-apledošanas apstrādes platformas, rekonstruēt lietus ūdens un apakšzemes meliorācijas sistēmu, izbūvēt apkalpojošā transporta mazgāšanas angāru un atkritumu savākšanas angāru.

«Šis projekts ir ļoti nozīmīgs lidostai vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, 2013.gadā nepieciešams sertificēt skrejceļu. Otrkārt, mums pēc iespējas ir jāpalielina skrejceļa kapacitāte, ko iespējams izdarīt, izbūvējot nobrauktuves,» uzsver starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

«Domājot par vidi, nozīmīgs ieguvums būs atkritumu savākšanas angāra un pret-apledošanas apstrādes platformu izbūve,» piebilst A.Luhse.

Plānots, ka projektēšanas darbi tiks veikti līdz šī gada novembra beigām. Savukārt 2012. – 2013.gadā atbilstoši izstrādātajam projektam notiks celtniecības un rekonstrukcijas darbi.

Saistītie raksti

Komentāri

Reklāma