Šā gada laikā Lidostā Rīga samaksāto drošības nodevu apmērs sasniegs ne vairāk par četriem miljoniem latu, kas ir apmēram tas pats, ko iepriekš dotācijās maksāja valsts, prognozēja lidostas drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš.

Raidījumā Dienas rīts viņš skaidroja, ka laikā, kad lidostā tika ieviestas drošības nodevas, bijušas divas iespējas – turpināt dotēt drošības pakalpojumus, kas atņemtu naudu pensionāriem un medicīnai, vai ieviest nodevu. Tāda kārtība, kad par drošības pakalpojumiem bijusi jāmaksā lidostā pastāvējusi arī senāk. «Departamentā strādā 400 cilvēku, kuriem jāmaksā algas, kā arī jāievēro Eiropas Komisijas noteikumi,» norādīja R. Lazdiņš.

R. Lazdiņš uzsvēra, ka drošības nodevas neesot vērstas pret pasažieriem, bet gan, lai uzlabotu drošības kontroles. Lidostā katru dienu tiekot izņemtas cigaretes ar Krievijas akcīzes markām, bet pirms dažām dienām kāda pasažiera bagāžā atklāti priekšmeti, kas iegūti kādā no Otrā pasaules kara kauju vietām Latvijā un, iespējams, satur aizliegtas vielas.

Komentējot Īrijas zemo cenu lidsabiedrības Ryanair apgalvojumus, ka kompānija saistībā ar drošības nodevām samazinājusi lidojumus no Rīgas, R. Lazdiņš vērsa uzmanību uz to, ka aviokompānija sākusi lidot no Viļņas un Kauņas. «Tas ir biznesa lēmums, kas nav saistīts ar nodevām,» sacīja R. Lazdiņš.

Tāpat lidostas Drošības departamenta vadītājs pastāstīja, ka ikdienā tiekot strādāts vienādā režīmā – Latvijā terorisma līmenis ir zems un neesot indikāciju, ka tas varētu pastiprināties. R. Lazdiņš uzteica arī veiksmīgo sadarbību ar valsts tiesībsargājošajām institūcijām.

Db.lv jau vēstīja, ka šā gada maijā Lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaits samazinājās par 11%, salīdzinot ar 2011. gadu. Kopumā maijā Rīgas lidostā apkalpoti nedaudz vairāk nekā 424 tūkst. pasažieru. Pasažieru skaits lidostā krieties arī aprīlī, kad tas samazinājās par deviņiem procentiem, salīdzinot ar iepriekšējio gadu.

Tikmēr kaimiņvalstu lidostās, kurās gan apkalpoto pasažieru skaits līdz šim ir bijis krietni mazāks nekā Rīgā, aprīlī un maijā turpinājies pasažieru skaita pieaugums. Viļņā maijā pasažieru skaits audzis par 8,77% līdz 191 tūkst., bet aprīlī – par 39,42%, Tallinā aprīlī pasažieru skaits audzis par 28,3% līdz 192 tūkst., bet Kauņā – par 1,13% līdz 77 tūkstošiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra