Paredzēto infrastruktūras modernizācijas projektu realizācijai VAS Starptautiskā lidosta Rīga devusi Finanšu ministrijai 36.7 milj. Ls vērtu komercķīlu

Par to liecina informācija par lielākajām pagājušās nedēļas reģistrētajām komercķīlām. «Šī komercķīla ir saistīta ar Kohēzijas fonda projekta realizācijai nepieciešamajiem līdzekļiem. Ņemot vērā, ka ES fondi vispirms prasa, lai projekta realizētāji ieguldītu līdzekļus un tikai pēc projekta realizācijas tos pārskaita uzņēmumam, lidostai ir nepieciešami līdzekļi, ko ieguldīt. Līdz ar to Lidosta vērsās Valsts kasē, lai nepieciešamos līdzekļus aizņemtos,» Db.lv sacīja VAS Starptautiskā lidosta Rīga Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane.

Kā DB jau rakstīja aptuveni 95 milj. eiro vērtā projekta ietvaros tiks atjaunots lidostas skrejceļa segums, nostiprināta skrejceļa lidjosla, uzbūvēti papildu lidmašīnu manevrēšanas ceļi, rekonstruēti peroni, kā arī veikti vēl vairāki citi modernizācijas pasākumi. Projekta realizācija tomēr virzās uz priekšu samērā lēni, jo būvniecības konkurss, kurā šovasar uzvarēja FCC, Hochtief un ACB tika pārsūdzēts. Kuluāros runā, ka tieši šis konkurss varētu būt viens no iemesliem, kāpēc satiksmes ministrs Aivis Ronis pagājušajā nedēļā izteica neuzticību pašreizējam lidosta Rīga valdes priekšsēdētājam Arnim Luhsem.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra