Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Lidosta Rīga stabils Baltijas līderis

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos VAS Starptautiskā lidostaRīga apkalpojusi par 82,3 % vairāk pasažieru nekā Tallinas un par 84,3% pasažieru vairāk nekā Viļņas lidosta, Db.lv informēja VAS Starptautiskā lidosta Rīga sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Auguste. 

Līdz oktobrim apkalpoto pasažieru skaita starpība starp lidostas Rīga un Tallinas un Viļņas lidostām kopā ir 215 tūkstotis 582 simti pasažieru. Tādējādi lidosta Rīga ir pārliecinošs līderis Baltijas valstu lidostu vidū pēc apkalpoto pasažieru skaita.

Gada pirmajos trīs ceturkšņos Tallinas lidosta apkalpojusi par 10,5%, bet Viļņas lidosta par 14% pasažieru vairāk nekā pērn analogā laika periodā. Lidostā Rīga pasažieru skaita pieaugums pirmajos deviņos mēnešos ir par 26,5% lielāks, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem.

Septembrī lidostu Rīga izmantojuši par 29,2% (gandrīz par 30%) pasažieru vairāk, nekā pagājušā gada septembrī. Tallinas lidostas pasažieru pieaugums septembrī, salīdzinot ar septembri pērn, ir palielinājies par 15,3%, bet Viļņas lidostas pieaugums kļuvis lielāks par 17,6%.

Tāpat kā gada pirmajos astoņos mēnešos, arī septembrī visvairāk pasažieru lidoja no Rīgas uz Londonu. Gada pirmajos deviņos mēnešos uz šo pilsētu devās 242 013 pasažieri, kas sastāda 11,1% no kopējā pasažieru apjoma. Otrs iecienītākais virziens joprojām ir Īrijas galvaspilsēta Dublina. Līdz oktobrim šo pilsētu par galamērķi izvēlējās 173 557 pasažieri, kas sastāda gandrīz 8% no kopējā pasažieru apjoma. Uz pārējiem iecienītākajiem maršrutiem - Stokholmu un Berlīni devušies 6,5% un attiecīgi 5,8% no kopējā pasažieru apjoma, savukārt 5% robežu no kopējā pārvadāto pasažieru skaita pārsniedz arī maršruts uz Kopenhāgenu un Frankfurti.

Veiksmīgākās aviokompānijas statusu joprojām saglabā Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic. Šī aviokompānija gada pirmajos deviņos mēnešos no lidostas Rīga pārvadāja 1 060 842 pasažierus, jeb 44,8% no kopējā lidostas Rīga pasažieru skaita. 25,3% no kopējā pasažieru skaita jeb 599 945 pasažierus pārvadājusi otra iecienītākā aviokompānija Ryanair. Trešo vietu ar 123 tūkstošiem pārvadātu pasažieru ieņem aviokompānija Latcharter, kurai seko aviokompānijas KLM ar 84 un Easy Jet Airlines ar 69 tūkstošiem pārvadātu pasažieru gada pirmajos deviņos mēnešos.

Aizvadītajā mēnesī lidostā Rīga turpinājās skrejceļa pagarināšanas un apgaismes sistēmas rekonstrukcijas darbi. Darbus plānots pabeigt nākamā gada novembrī. Pēc rekonstrukcijas skrejceļš tiks pagarināts par 650 metriem. Septembrī ekspluatācija tika nodots manevrēšanas ceļš Delta.

Septembrī lidostā tika ieviesti vairāki jauni pakalpojumi. Ārpus Eiropas Savienības dzīvojošie var saņemt pievienotās vērtības nodokļu atmaksu C izlidošanas zāles valūtas maiņas punktā. Lidostā pieejams arī bagāžas iesaiņošanas pakalpojums. Pasažieri maisiņi šķidruma iesaiņošanai tagad var izmantot bezmaksas. Zonā aiz drošības kontroles uzstādīti vairāki dzērienu automāti un atvērts Hugo Boss Gant veikals.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Otrdien pēc avārijas nosēšanās Peru vidienes pilsētā Hauhā aizdegusies lidmašīna, kurā atradies 141 cilvēks, vēsta vietējie mediji. Negadījumā neviens cilvēks nav gājis bojā, tā kā pasažieri paspējuši laicīgi pamest lidmašīnu Boeing...

Reklāma