Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Lidostā uzstāda jaunu lidojumu kontroles sistēmu

VAS Latvijas gaisa satiksme lidostā Rīga uzstādījusi jaunu sistēmu gaisa kuģu un transporta kustības kontrolei lidlauka Rīga teritorijā un gaisa telpā, db.lv informēja VAS Latvijas gaisa satiksme lietvedības sekretāre Linda Šķeltiņa.

Jaunuzstādītā sistēma Advanced Surface Movement Guidance and Control System, A-SMGCS kļuvusi aktuāla, jo gaisa satiksmes intensitāte lidostā Rīga nemitīgi palielinās.

A-SMGCS ir daļa no starptautiskā CASCADE projekta un tās izveidē līdzdarbojās ārvalstu speciālistu komandu no ASV, Norvēģijas, Čehijas, Zviedrijas un Dānijas. Latvijas speciālisti piedalījās iekārtu uzstādīšanā un atsevišķu sistēmas elementu izveidē.

Jaunā sistēma ļauj novērot jebkura transporta kustību lidlauka teritorijā jebkuros – arī ierobežotas redzamības laika apstākļos un saņemt brīdinjumu par iespējamas sadursmes draudiem.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apzināti paredz nepietiekamu finansējumu pakalpojumu apmaksai Pasažieru vilcienam  1

Pēdējos gados par regulāru kļuvusi prakse, ka Satiksmes ministrija (SM) prasa Ministru kabinetam (MK) piešķirt dotācijas pasažieru pārvadājumiem no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, kaut gan nepieciešamie tēriņi bijuši pat ļoti...

Reklāma