Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Lidostā uzstāda jaunu lidojumu kontroles sistēmu

VAS Latvijas gaisa satiksme lidostā Rīga uzstādījusi jaunu sistēmu gaisa kuģu un transporta kustības kontrolei lidlauka Rīga teritorijā un gaisa telpā, db.lv informēja VAS Latvijas gaisa satiksme lietvedības sekretāre Linda Šķeltiņa.

Jaunuzstādītā sistēma Advanced Surface Movement Guidance and Control System, A-SMGCS kļuvusi aktuāla, jo gaisa satiksmes intensitāte lidostā Rīga nemitīgi palielinās.

A-SMGCS ir daļa no starptautiskā CASCADE projekta un tās izveidē līdzdarbojās ārvalstu speciālistu komandu no ASV, Norvēģijas, Čehijas, Zviedrijas un Dānijas. Latvijas speciālisti piedalījās iekārtu uzstādīšanā un atsevišķu sistēmas elementu izveidē.

Jaunā sistēma ļauj novērot jebkura transporta kustību lidlauka teritorijā jebkuros – arī ierobežotas redzamības laika apstākļos un saņemt brīdinjumu par iespējamas sadursmes draudiem.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma