Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Lidostā uzstāda jaunu lidojumu kontroles sistēmu

VAS Latvijas gaisa satiksme lidostā Rīga uzstādījusi jaunu sistēmu gaisa kuģu un transporta kustības kontrolei lidlauka Rīga teritorijā un gaisa telpā, db.lv informēja VAS Latvijas gaisa satiksme lietvedības sekretāre Linda Šķeltiņa.

Jaunuzstādītā sistēma Advanced Surface Movement Guidance and Control System, A-SMGCS kļuvusi aktuāla, jo gaisa satiksmes intensitāte lidostā Rīga nemitīgi palielinās.

A-SMGCS ir daļa no starptautiskā CASCADE projekta un tās izveidē līdzdarbojās ārvalstu speciālistu komandu no ASV, Norvēģijas, Čehijas, Zviedrijas un Dānijas. Latvijas speciālisti piedalījās iekārtu uzstādīšanā un atsevišķu sistēmas elementu izveidē.

Jaunā sistēma ļauj novērot jebkura transporta kustību lidlauka teritorijā jebkuros – arī ierobežotas redzamības laika apstākļos un saņemt brīdinjumu par iespējamas sadursmes draudiem.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma