Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Lidostas atlaides mainīs tikai 2008. gadā

Valdība jau 2006. gada nogalē uzdeva Satiksmes, Tieslietu un Ekonomikas ministrijām, kopā ar Konkurences padomi līdz 2007. gada martam rast risinājumu lidostas nodevu atlaižu politikai, ko Konkurences padome atzinusi par konkurenci kropļojošu, trešdien raksta laikraksts Diena.

Kalvītis uzskata, ka jautājums atstājams Administratīvās tiesas un tiks skatīts 2008.gada 24.septembrī. Satiksmes ministrija lidostai uzdeva Konkurences padomei lēmumu apstrīdēt.

Konkrēti risinājumi joprojām netiek minēti, taču kā viena iespēja minēta līdzšinējo atlaižu ekonomiskā pamatojuma iesniegšana, kura trūkums bija viens no negatīvā Konkurences padomes lēmuma iemesliem.

Lidostas padomes priekšsēdētājs Andris Ozols laikrakstam Diena norāda, ka lidostai varētu būt iespējams pierādīt, ka arī tās aviosabiedrības (Ryanair un airBaltic), kuras saņem 80% atlaidi, ar atlikušo summu nosedz lidostas pakalpojumu pašizmaksu, un šīs izmaksas nav jāsedz no pārējo aviosabiedrību maksājumiem.

Ozols apgalvo, ka šāda pierādījuma izveidei, iespējams, būtu jāpiesaista kāda starptautiska konsultantu kompānija. Konkrētu darbu šajā virzienā pagaidām nav.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  1

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma