Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Lidostās jauna bagāžas pārvadāšanas kārtība

Sākot no 6. novembra, visās Eiropas Savienības lidostās stāsies spēkā jauna bagāžas pārvadāšanas regula, kas noteiks vienādus noteikumus šķidrumu, želeju un pastu pārvadāšanai rokas bagāžā visās Eiropas Savienības lidostās, db.lv informēja British Airways komercdirektors Somijā un Baltijas valstīs Toms Andersons.

Lai unificētu valstu atšķirīgos noteikumus attiecībā uz šķidrumu, želeju un pastu pārvadāšanu, turpmāk ierobežojumi tiks attiecināti uz visām Eiropas lidostām vienādi. Savā rokas bagāžā pasažieri turpmāk drīkstēs ievietot:

· Vienu caurspīdīgu, atveramu plastikāta maisiņu, kurā iepakoti visi līdzi paņemtie šķidrumi, želejas un pastas, kas kopsummā nepārsniegs 1 l tilpumu. Maisiņš nedrīkst pārsniegt 20 x 20 cm izmērus.

· Katrs šķidruma, želejas vai pastas iepakojums nedrīkst pārsniegt 100 ml (3,5fl.oz) tilpumu.

· Plastikāta maisiņš jānodod pārbaude atsevišķi, izņemts no rokas bagāžas

Šobrīd lidmašīnas salonā ir atļauts ienest vienu rokas bagāžas vienību, kas nepārsniedz 56cm x 45cm x 25cm izmērus.

Visu aktuālāko informāciju par bagāžas pārvadāšanas noteikumiem pasažieri var saņemt BA mājas lapā ba.com pirms izlidošanas, piemēram, veicot pašreģistrāciju vai pārbaudot savu rezervāciju un ceļojuma maršrutu.

British Airways Rīgas lidostā informēs savus pasažierus arī tieši pirms izlidošanas, atgādinot atļauto šķidrumu, gēlu un citu aizliegto vai ierobežoto priekšmetu vai vielu pārvadāšanas noteikumus pie lidojuma reģistrācijas. Turpat pasažieri arī varēs saņemt caurspīdīgus atveramus plastikāta maisiņus, kuros atļautie priekšmeti jāievieto.

British Airways iesaka pasažieriem pirms katra lidojuma pārbaudīt aktuālo informāciju par pārvadājamās bagāžas noteikumiem ba.com mājas lapā, kā arī savlaicīgi rūpīgi pārdomāt līdzi ņemamās bagāžas saturu un apjomu, iepakojot visus šķidrumus, želejas un pastas atsevišķā maisiņā, lai atvieglotu un paātrinātu bagāžas nodošanas un drošības kontroles procedūras pirms izlidošanas. Drošības pārbaudes procedūras lidostā prasa arī atsevišķu datora un citu elektronisko ierīču skanēšanu, kā arī aku, mēteļu, jostu un kabatu satura atsevišķu skenēšanu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma