Dienas Bizness

 • 6 otrdiena,
  decembris

  Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8421

  USD: 1.0734

Ražošana

Lidostās jauna bagāžas pārvadāšanas kārtība

Sākot no 6. novembra, visās Eiropas Savienības lidostās stāsies spēkā jauna bagāžas pārvadāšanas regula, kas noteiks vienādus noteikumus šķidrumu, želeju un pastu pārvadāšanai rokas bagāžā visās Eiropas Savienības lidostās, db.lv informēja British Airways komercdirektors Somijā un Baltijas valstīs Toms Andersons.

Lai unificētu valstu atšķirīgos noteikumus attiecībā uz šķidrumu, želeju un pastu pārvadāšanu, turpmāk ierobežojumi tiks attiecināti uz visām Eiropas lidostām vienādi. Savā rokas bagāžā pasažieri turpmāk drīkstēs ievietot:

· Vienu caurspīdīgu, atveramu plastikāta maisiņu, kurā iepakoti visi līdzi paņemtie šķidrumi, želejas un pastas, kas kopsummā nepārsniegs 1 l tilpumu. Maisiņš nedrīkst pārsniegt 20 x 20 cm izmērus.

· Katrs šķidruma, želejas vai pastas iepakojums nedrīkst pārsniegt 100 ml (3,5fl.oz) tilpumu.

· Plastikāta maisiņš jānodod pārbaude atsevišķi, izņemts no rokas bagāžas

Šobrīd lidmašīnas salonā ir atļauts ienest vienu rokas bagāžas vienību, kas nepārsniedz 56cm x 45cm x 25cm izmērus.

Visu aktuālāko informāciju par bagāžas pārvadāšanas noteikumiem pasažieri var saņemt BA mājas lapā ba.com pirms izlidošanas, piemēram, veicot pašreģistrāciju vai pārbaudot savu rezervāciju un ceļojuma maršrutu.

British Airways Rīgas lidostā informēs savus pasažierus arī tieši pirms izlidošanas, atgādinot atļauto šķidrumu, gēlu un citu aizliegto vai ierobežoto priekšmetu vai vielu pārvadāšanas noteikumus pie lidojuma reģistrācijas. Turpat pasažieri arī varēs saņemt caurspīdīgus atveramus plastikāta maisiņus, kuros atļautie priekšmeti jāievieto.

British Airways iesaka pasažieriem pirms katra lidojuma pārbaudīt aktuālo informāciju par pārvadājamās bagāžas noteikumiem ba.com mājas lapā, kā arī savlaicīgi rūpīgi pārdomāt līdzi ņemamās bagāžas saturu un apjomu, iepakojot visus šķidrumus, želejas un pastas atsevišķā maisiņā, lai atvieglotu un paātrinātu bagāžas nodošanas un drošības kontroles procedūras pirms izlidošanas. Drošības pārbaudes procedūras lidostā prasa arī atsevišķu datora un citu elektronisko ierīču skanēšanu, kā arī aku, mēteļu, jostu un kabatu satura atsevišķu skenēšanu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

BAA Training sadarbībā ar SmartLynx Airlines atklāj jaunu Pilotu mācību programmu

Eiropas standarta aviācijas mācību centrs BAA Training ir uzsācis partnerību ar aviokompāniju SmartLynx Airlines, lai ieviestu jaunu Pilotu kadetu programmu, informē centra pārstāvji. Piecu gadu līgums paredz, ka aviokompānija nodrošinās...

Reklāma